Winstrol (Stanozolol) Nedir ?

winstrol.jpg

Winstrol, dünyadaki en popüler ve iyi bilinen anabolik steroidlerden biridir. 1950'lerin sonlarında Winthrop Laboratories tarafından geliştirilen bu, yıllar boyunca medyada büyük ilgi gören anabolik bir steroid. Aslında, hiç anabolik steroid kullanmamış olanlar, eğer bir steroid isimlendirebilirlerse, genellikle Winstrol veya Stanozolol. Winstrol adı aslında Stanozolol hormonunun en yaygın ilişkili markasıdır. Bu yıl boyunca sayısız atletik skandallar nedeniyle dünya çapında dikkat çeken bir anabolik steroid. Çeşitli sporcular anabolik steroidler kullanılarak yakalandığında, Winstrol skandal sayısız kez ön planda olmuştur. Aslında, tarihin en önemli atletik steroid skandalı ile ilişkilidir.

1988'de Kanadalı sprinter Ben Johnson, o yılki Yaz Olimpiyatları'nda altınları aldıktan sonra steroid için pozitif sonuç verdi. Johnson yarışmalarını yok etmekle kalmadı, oldukça tercih edilen Carl Lewis'i göreceli rahatlıkla yendi. Bu, Stanozolol’un çok uzun bir süre boyunca sayısız haber başlıkları oluşturmasına ve daha da önemlisi ABD hükümetinin steroidler savaşında gerçekten işe yaramasına neden olacaktı. Johnson senaryosu, muhtemelen yıllar boyunca Doğu Alman doping makinesine ait olan en büyük atletik steroid skandalı değildir; Ancak, Johnson skandalı en büyük etkiye sahip olacaktır. Ben Johnson, ABD'nin altın oğlunu imha ettiğinde, birçok kişi, bu kongrede tabuttaki son çivi olarak, ABD kongresinin, Schedul III kontrollü maddeler olarak anabolik steroidleri sınıflandırmayı haklı çıkarması gerektiğini söyledi.


Daha iyi bilinen anabolik steroidlerden biri olmasına rağmen, Winstrol, popülasyonu kullanan steroidlerin çoğunda çok popülerdir. Erkek ve kadınlar tarafından güvenle kullanılabilecek oldukça hafif bir anabolik steroiddir. Aynı derecede önemli olan, çok sayıda performans geliştirme çalışması için son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır. Rekabetçi vücut geliştiriciler ve fizik tabanlı sporcular arasında kesme veya yarışma hazırlık aşamaları sırasında uzun süredir göze çarpan bir tercihtir. İstenmeyen kitle olmaksızın dayanıklılık ve dayanıklılık kazandırma yeteneği sayesinde sayısız performans sporcuları için tercih edilen en iyi steroiddir.


Performans geliştirmenin ötesinde, Winstrol modern tıpta çok başarılı olmuştur. Yağsız doku israfıyla mücadele etmek için başarılı bir şekilde kullanılmış ve osteoporoz vakalarında kemik kütlesinin korunmasında çok başarılı olmuştur. Winstrol ayrıca, kurbanları yakmak ve hatta ciddi kemik kırıklarının iyileşmesine yardımcı olmak için kullanılan kortikosteroid tedavisine uzun süre maruz kalmak için de kullanılmıştır. Steroid ayrıca, hormonal yardım gerektiğinde obezitenin tedavi edilmesinde ve bazı çocuklarda gecikmiş büyümenin tedavi edilmesinde biraz başarılı olmuştur. Yıllar geçtikçe, Winstrol bu koşulların çoğu için tedaviye devam etmekte ve özel meme kanseri formları gibi diğer birkaç tedavi planı arasında anjioödem tedavisinde son derece başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Steroid asla FDA onayını kaybetmemiştir ve birçok anabolik steroidin aksine birçok tedavi planı için onay almıştır.


Winstrol İşlevleri ve Özellikleri:


Stanozolol, anabolik androjenik steroidden türetilmiş bir dihidrotestosteron (DHT) veya daha spesifik olarak yapısal olarak değiştirilmiş bir formdur. Stanozolol, bize Winstrol bileşiğini veren iki yapısal değişime sahip DHT hormonudur. İlk değişiklik, 3-keto grubunu değiştiren hormonun A-halkasında bağlı bir pirazol grubunun tanıtılmasıdır. Bu değişiklik resmi olarak Stanozolol'ü heterosiklik steroid olarak sınıflandırır. Hormon, uygulamadan sonra hormonu korumak için ilave bir metil grubu da taşır. Bu yapısal değişim, Stanozolol'ün bir C17-alfa alkile (C17-aa) anabolik steroid olarak resmen sınıflandırdığı 17. karbon pozisyonunda gerçekleşir.


Yapısal değişikliklerin kombinasyonu nedeniyle, bu hormonun androjenisitesini önemli ölçüde azaltır ve anabolik gücünü büyük ölçüde artırır. Resmi olarak Winstrol 320 bir anabolik derecelendirme ve 20 androjenik bir derecelendirme taşır. Daha da önemlisi, derecelendirmeleri bize son derece yararlı anabolik steroid veren gerçek yaşam etkileri mükemmel bir şekilde tercüme.

Winstrol, birçoğu Sex-Hormon-Binding-Globulin (SHBG) 'yi önemli ölçüde düşürme kabiliyeti olan birçok pozitif steroidal özellik taşır. Bu, steroitlerin bağlanmamış bir halde dinlenmesini sağlamanın yanı sıra serbest testosteronda bir artış sağlar. Birçok anabolik steroidler SHBG Winstrol'u düşürürken, çoğu insandan çok daha güçlü bir afiniteye sahiptir. Aslında, çalışmalar sadece kullanımda ve hatta nispeten düşük dozlarda SHBG'de yaklaşık% 50 azalma göstermiştir.


Ana özelliklerinden biri olan SHBG'de bir düşüşün ötesinde, Winstrol protein sentezini artıracak ve kaslardaki azot tutulumunu büyük ölçüde artıracaktır. Steroid aynı zamanda, kırmızı kan hücresi sayısının artması ve glikokortikoid hormonların inhibe edilmesinde fakat diğer birçok steroidin derecesinde değil de oldukça iyi bir iş çıkartacaktır. Birçok yönden, bize kontrol edilebilir ve eşsiz bir bileşik veren dramatik SHBG azaltımı ile birlikte bazı temel steroidal özelliklerin hafif ama eşit bir şekilde sahip olduğumuza inanıyoruz. Bu gerçekten anlamak için en kolay anabolik steroidlerden biridir.


Winstrol'ün doğrudan işlevlerine ve özelliklerine bakarken tartışmamız gereken bir konu daha var. Stanozolol hormonu hem enjekte edilebilir bir oral anabolik steroiddir. Her iki form da aynı özdeş Stanozolol hormonundan oluşur. Bir formun 1 mg'ı diğer formun 1 mg'ı ile aynıdır. Bazı çalışmalar, Winstrol'ün SHBG'yi enjekte edilebilir karşı tarafından biraz daha fazla azaltabileceğini öne sürerken, diğerleri enjekte edilebilir formların miligram bazında bir miligram üzerinde biraz daha güçlü olabileceğini söylemiştir. Bununla birlikte, bunların genel olarak gittikleri yöne bakılmaksızın oldukça önemsiz farklılıklar olduğu görülmektedir. Aslında, birey her iki formla da aynı özdeş faydaları alabilmelidir.


Winstrol formları hakkında sık sık yanlış anlaşılan bir diğer önemli not ise C17-aa niteliğidir. Hem oral hem de enjekte edilebilir Stanozolol C17-aa anabolik steroidlerdir. Çoğu oral steroidler C17-aa'dır ve enjektabl steroidler nadiren enjekte edilebilir iken Stanozolol istisnalardan biridir. Enjekte edilebilir form da genellikle Winstrol Depotu olarak anılır.


Winstrol'ün Etkileri:


Yağsız doku israfını kesmek için kullanılsa da, Winstrol, bir kabarık steroid dediğimiz şey değildir. Bu steroidi, bir sezon dışı kitle yığınında nadiren bulacaksın. Bununla birlikte, sağlayacağı güçlü SHBG azalması nedeniyle kullanılan diğer steroidlerin aktivitesini arttırmak için kullanılabilir, ancak bu genellikle önerilmemektedir. Winstrol'ün yan etkilerini incelediğimizde, bunun çok hepatotoksik olduğunu ve kullanımının en değerli olduğunda sınırlandırılması gerektiğini göreceğiz. Erkek atlet için bu, hacim aşaması sırasında olmayacaktır.


Sezon dışı hacim söz konusu olduğunda, kadın kullanımıyla bir istisna daha yapabiliriz. Dişiler steroide çok daha duyarlıdır ve bu aşamada kısa patlama planları çok faydalı olabilir. Ama yine de, muhtemelen daha iyi seçenekler var.


Winstrol'ün etkileri hiç şüphesiz atletik bir doğanın doğrudan performans geliştirmesi için çok faydalıdır. Vücut geliştiriciler veya fiziksel sporcular değil, fonksiyonel rekabetçi sporculardan bahsediyoruz. Bu steroid gücün büyük ölçüde artma yeteneğine sahiptir ve bu hem güç hem de hıza dönüşebilir. Dahası, bunu, spora bağlı olarak bazılarını engelleyebilecek ve aynı zamanda meraklı gözlerden istenmeyen ilgiye neden olabilecek bir miktar ek ağırlık eklemeden gerçekleştirecektir. Winstrol'ün rekabetçi sporcular için, özellikle de tendonların potansiyel zayıflaması nedeniyle patlayıcı sporlardaki sporcular için iyi olmadığını söyleyenler var ama bu, bu iddiayı destekleyen az ya da çok mesaj panosu anekdotu histerisi. Aslında, birçok çalışma tendonların güçlendirilmesi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabileceğini gösterdi ve biz zaten kemikler için iyi olduğunu biliyoruz. Aksi halde, osteoporozun tedavisinde kullanılmazdı.

Winstrol kullanırken eklem ağrısı şikayeti olan bazıları da vardır. Aromatize olmayan bir steroid olarak su tutulması olmayacaktır, ancak “kuru his” birçok kişinin düşündüğü şey olmayabilir. Steroidi kullananların çoğu, kesim aşamasında fiziksel sporcular veya sporcu fareleri olacaktır. Onlar genellikle, zaten zayıf olduklarında diyetin sonunda bir plana eklerler. Tipik olarak, çok yağsız olduğunuzda, vücut geliştirme zayıf, bu eklemleri biraz rahatsız ediyor. Winstrol ile veya olmadan bu rahatsızlık potansiyel olarak var olabilir. Ellerinde bulunan son steroidlerin neredeyse hepsinde olan profesyonel sporcular için, Winstrol'ün rekabetçi sporlarda etkili olmadığı durumlarda, birçok sporcunun bunu birincil ve favori bir seçenek haline getirmeyeceğini unutmayın. Aslında, düşük doz Nandrolone içeren Winstrol'un bir araya gelmesi, birçok sporcu arasında çok yaygın bir destektir ve bu yığın, mevcut olması halinde olası eklem rahatsızlıklarını büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır.


Atletizm dışında, Winstrol'ün spor salonu sıçanı veya vücut geliştirme etkileri, zaten biraz zayıf olduğunuzda en iyi şekilde gösterilecektir. Steroid, bir kurutucu, daha sert bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır, ancak sadece nispeten zayıf olursanız. Aynı zamanda, yağsız doku korunmasında da yardımcı olacaktır, ancak bu tür bir aşamada sıklıkla ihtiyaç duyulan çok güçlü bir dereceye kadar değil. Tipik olarak Winstrol'ün sadece bu kapasitede baz veya temel steroid değil, sekonder steroid olarak kullanılması önerilir.


Hem erkekler hem de kadınlar kesme aşamasında Winstrol'den büyük ölçüde yararlanabilirler. En iyi yağsız doku koruyucu olmayacak olsa da, birçok kişi Winstrol oyundayken diyet yaparken çoğu zaman kaybedecek güçlerini koruyor. Damarlık da daha belirgin hale gelmeli ve genel olarak birey tanımda genel bir gelişmenin tadını çıkarmalıdır.


Winstrol'un Yan Etkileri:


Winstrol'ün yan etkileri kesinlikle vardır, ancak bunlar büyük ölçüde garanti altına alınmak yerine mümkün olan kategoriye girerler. Winstrol'ün yan etkileri kontrol edilebilir, ancak sizin için biraz çaba harcanacaktır. Her zaman bireysel cevap sorunu da vardır. Hepimiz farklı şeylere farklı yanıt veriyoruz. Bu sadece çeşitli anabolik steroidler ile değil, vücudumuza koyduğumuz her şeyle de geçerlidir. Çoğu kullanım Aspirin alabilir, ancak ilk haplara dokunursa korkunç yan etkiler yaşayacak başkaları da vardır. Çoğumuz süt ürünlerini tolere edebiliriz, ancak bir bardak sütü bile görüyorlarsa çok hasta olurlar. Bireysel cevap oldukça fazladır. Bunu akılda tutarak, Winstrol'ün olası yan etkilerini anlamanıza yardımcı olmak için bunları, bilmeniz gereken her şeyle birlikte ayrı kategorilerine ayırdık.


[1] Östrojenik:


Winstrol östrojenik değildir. Bu anabolik steroid, Winstrol'ün estrojenik yan etkilerini imkansız hale getirerek hiç aromatize etmez. Bu steroid jinekomastiye veya aşırı su tutulmasına neden olmaz. Su tutma normal olarak steroid ile ilişkili yüksek tansiyonun temel nedenidir. Yüksek tansiyon hala mümkündür, ancak sağlıklı yaşam tarzı tercihleri ​​yapıldığında şanslar sizin lehinize olacaktır. Bu ayrıca, temel sorunların mevcut olmadığını varsayar.

[2] Androjenik:


Winstrol'ün androjenik yan etkileri mümkündür. Bununla birlikte, mümkün olsa da bu steroid çok fazla androjenik aktivite üretmez. Erkek tipi kelliklere yatkın olanlarda akne ve hızlandırılmış saç dökülmesi mümkündür. Mümkün olsa da, genetik yatkınlıklarla güçlü bir şekilde bağlantılıdırlar. Erkek tipi kelliklere yatkın değilseniz, herhangi bir saç kaybetmezsiniz. Sivilce, genetik olarak akneye duyarlı olanlar, problemi olan ilk kişi olur. Cildinizi her zaman temiz ve kuru tutmak çok fazla koruma sağlayacaktır.


Herhangi bir anabolik steroidin androjenik yan etkileriyle mücadele etmek için çoğu zaman Finasteride gibi 5-alfa redüktaz inhibitörlerine dönüşür. Ancak, bu tüm steroidler ile çalışmayacak ve Winstrol ile hiç çalışmayacak. Bu tür inhibitörler, testosteronun, 5-alfa reduktaz enzimi tarafından metabolize edilen testosteron hormonuna bağlı olarak meydana gelen DHT'ye indirgenmesini inhibe ederek çalışır. 5-alfa redüktaz enzimi, Stanozolol hormonunu metabolize etmez; Sonuçta, zaten DHT.


Winstrol'ün androjenik yan etkileri, kadınlarda virilizasyonu da içerebilir. Virilizasyon semptomları arasında vücut kılı büyümesi, vokal kordların derinleşmesi ve klitoral genişleme yer alır. Birçok kadın bu etkilere neden olmadan Stanozolol hormonu ile takviye edebilir ancak dozu oldukça düşük tutmaları gerekir. Doz düşük tutulursa, hormonun düşük androjenisitesinden dolayı birçok kadın virilizasyonu önleyecektir. Bununla birlikte, bireysel tepki konusu her zaman devreye giriyor. Herhangi bir nedenle virilizasyon belirtileri ortaya çıkmaya başlarsa, kullanımları başlangıçta kesilirse hızla kaybolurlar. Semptomlar göz ardı edilir ve kullanım devam ederse, semptomlar geri dönüşümsüz olabilir.[3] Kardiyovasküler:


Winstrol'ün tüm potansiyel yan etkilerinin etrafındaki kardiyovasküler suş, özellikle kolesterol en büyük olasılığı taşır. Stanozolol hormonu HDL kolesterolü (iyi kolesterol) ve LDL kolesterolü (kötü kolesterol) arttırmak için iyi bilinmektedir.


Oral C17-aa anabolik steroidler, kolesterol yönetimi üzerinde çok daha güçlü, negatif bir etkiye sahip oldukları ve Winstrol'ün farklı olmadığı bilinmektedir. Enjekte edilebilir Winstrol Deposu için olduğu gibi, potansiyel olarak C17-aa anabolik steroid olduğu gibi aynı etkiye sahip olabilir. Seçtiğiniz Winstrol formu ne olursa olsun, kolesterol sorunu bir endişe kaynağı olacaktır.


Winstrol kolesterol üzerinde çok sert olmasına rağmen, herhangi bir önemli zorlanma olmadan takviye mümkündür, ancak sizin için biraz çaba sarf edecektir. Zaten yüksek kolesterol hastasıysanız, bu steroide dokunmamalısınız. Kullanım için yeterince sağlıklıysanız, kolesterolünüze göz kulak olmanız zorunlu olacaktır. Sağlıklı seviyelerin yükseltilmesi için, diyetinizin omega yağ asitleri açısından zengin olması da önerilir. Doymuş yağları ve basit şekerleri sınırlandırdığı için günlük olarak balık yağları ile desteklenmesi tavsiye edilir. Kolesterol antioksidan formülünü de düşünmek ve her zaman rutininizde çok sayıda kardiyovasküler antrenman yaptığınızdan emin olmak isteyebilirsiniz.


[4] Testosteron:


Winstrol, doğal testosteron üretimine önemli ölçüde baskı yapmaktadır. Üretimi tamamen bastırmayacak, ancak ekzojen testosteron uygulanmadığında, bireyi düşük bir testosteron haline getirecektir. Stanozolol hormonu ile takviye eden tüm erkekler, aynı zamanda, eksojen testosteronun bir formuna ek olarak, düşük bir testosteron durumundan kolayca kaçınabilirler. Kadınlar eksojen testosteron tedavisine ihtiyaç duymaz.


Tüm steroid kullanımı sona erdiğinde, doğal testosteron üretimi tekrar başlayacaktır. Ancak, seviyenizin normale dönmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle çoğu erkek, bir Post-Cycle Therapy (PCT) planı sonrası anabolik steroid kullanımı için teşvik edilir. Bir PCT planı, doğal üretimi canlandıracak ve seviyenizin, aksi yönde daha hızlı tırmanmasını sağlayacaktır. Seviyenizi kendi başına normale döndürmeyecek, bunu yapabilecek dünya üzerinde hiçbir PCT planı yoktur. Ancak, seviyeleriniz doğal olarak artmaya devam ederken, uygun vücut fonksiyonu için yeterli testosterona sahip olmanızı sağlayacaktır.


Doğal testosteron geri kazanımı ile ilgili önemli notlar; Doğal iyileşme, önceki düşük testosteron durumunun mevcut olmadığını varsayar. Ayrıca, uygunsuz takviye uygulamalarından dolayı Hipotalamo-Pitüiter-Testiküler Eksen (HPTA) ciddi şekilde hasar görmediğini varsayar.

[5] Hepatotoksik:


Winstrol, tüm C17-aa anabolik steroidler gibi hepatotoksik bir anabolik steroiddir. Bununla birlikte, bir C17-aa steroidinin stresinin, söz konusu C17-aa steroidine bağlı olarak karaciğerin büyük ölçüde değişmesine neden olabileceği düşünülmektedir. Winstrol, her bir miligram bazında Anavar'dan (Oxandrolone) çok daha fazla hepatotoksiktir, ancak dianabol (Methandrostenolone) gibi steroidlerden miligram bazında daha az hepatotoksik görünmektedir.


Bu steroid kullanırken karaciğer enzim değerleri yükselir. Düşük dozlar çok fazla gerilmeye yol açmaz, ancak dozun daha fazla gerginleşmesiyle birlikte aklınızda bulundurun. Ayrıca, yüksek enzim seviyelerinin hasara denk gelmediğini, bunun yerine stresin bir göstergesi olduğunu hatırlamak önemlidir. Bununla birlikte, hasar meydana gelebilir ve herhangi bir hasarı önlemek için uygun önlemleri ve uygun adımları atacaktır. Karaciğeriniz sağlıklı değilse, hiçbir sebepten dolayı bu steroidi kullanmalısınız.


Eğer kullanım için yeterince sağlıklıysanız, toplam kullanım 6-8 hafta ile sınırlandırılmalı ve kullanımdan kaldırıldıktan sonra en az 6-8 hafta boyunca başka bir C17-aa steroid kullanılmamalıdır. Kullanım süreleri arasında daha uzun bir boşluk daha iyi olurdu. Kullanım sırasında, aşırı alkol tüketiminden kaçınmanız da önemlidir. Aşırı tüketim tek başına karaciğer için çok streslidir ve bir C17-aa steroid ile birleştirildiğinde sadece stresi artırır. Birçok kişi, alkolün vücudumuza verebileceğimiz en güçlü anti-performans maddelerinden biri olduğu için, tüm alkolün en iyisi olmasını engeller. Alkolün ötesinde, mümkün olan yerlerde tüm karşı ilaçlardan kaçınmak tavsiye edilir. Karşı ilaçların çoğu karaciğere çok streslidir. Aslında, bazı anabolik steroidlerden daha hepatotoksiktir. Karşı ilaçların kullanımı sadece kesinlikle gerekli olduğunda sınırlandırılmalıdır. Ayrıca Winstrol veya herhangi bir C17-aa steroid kullanımı sırasında karaciğer detoksifikasyon takviyesi ile takviye olarak tavsiye edilir. Bu kuralları uygularsanız, enzim değerleri artar, eğer altta yatan sorun yoksa, kullanım sona erdikten kısa bir süre sonra normale dönmelidir ve hiçbir zarar verilmez.


Hem oral hem de enjektabl hepatotoksisite ile ilgili son not Winstrol hepatotoksiktir. Tüm karaciğer stresinden kaçınmak istiyorsanız, oral veya enjekte edilebilir olmasına bakılmaksızın tüm C17-aa steroidlerinden kaçınmalısınız.Winstrol İdaresi:


Terapötik bir ortamda, standart erkek oral Winstrol dozları normal olarak günde yaklaşık üç kez 2mg aralığındadır. Dişiler normal olarak günde 4 mg veya iki 2 mg dozda verilir ve virilizasyon semptomları ortaya çıkmazsa, günde 6 mg'a çıkarılır. Enjekte edilebilir Winstrol reçete edildiğinde, normal olarak hem erkek hem de kadın hastalar için her 2-3 haftada bir 50 mg dozunda verilir.Performans çevrelerinde, standart erkek Winstrol dozları normal olarak 25-50mg aralığında olacaktır. Winstrol veya günde 25 mg enjekte edilebilir Winstrol her gün 50 mg çok yaygındır. Bu dozlar, herhangi bir insanda katı sonuçların üretilmesi için yeterlidir ve yan etkiler açısından çok kontrol edilebilir olmalıdır. Daha fazla vücut geliştirme konusunda fikir sahibi olanlar için, her iki formun da günde 50 mg'ı, bazılarının günde 100 mg'a kadar yüksek doz almasıyla çok yaygındır. Bu yüksek dozlar normalde rekabetçi vücut geliştirme çevreleri dışında tavsiye edilmez, onlara gerek yoktur. Bununla birlikte, gerçekten yalın, yarışma, şov için giden yüksek bir son dozda 7-10 gün koşmak için güzel rötuşlar üretebilir. Ancak, hepatotoksik doğa ve potansiyel kolesterol sorunları nedeniyle, yüksek dozlar hiçbir sebep olmadan 7-10 günden fazla sürmelidir. Toplam kullanım 6-8 hafta aralığında olmalıdır.


Kadın performans sporcusu için, oral Winstrol normalde düşük dozlar kullanacak şekilde gitmek için yoldur. Günde 5mg normalde tüm kadınların ihtiyaç duyacağı, ancak bazı kadınlar günde 10mg tolere edebilmektedir. Başka bir döngüde 5mg'yi başarılı bir şekilde kullanmadığınız sürece günde 10mg deneme yapmamalısınız, hatta günde en fazla 5mg yeterli olacaktır. Eğer enjekte edilebilir Winstrol kullanılıyorsa, her 4 günde bir 20mg yeterlidir, ancak oral formlar bu durumda gerçekten gitmenin yoludur. Sadece daha kontrol edilebilir olacak. Toplam kullanım için, kullanım 4-6 hafta aralığında olmalıdır.

Winstrol Profili


[17 beta-hidroksi-17-metil-5-alfa-androstano [3,2-c] pyrazole]
Molekül Ağırlığı: 344.5392
Moleküler Formül: C22H36N2O
Erime Noktası: N / A
Üretici: (Başlangıçta) Winthrop Laboratories
Yayın Tarihi: 1962
Etkili Doz (erkekler): (oral) 25-50mgs / gün, (enjektabl) günde 50 mg her gün
Etkili Doz (kadın): (oral) 5-10 mg / gün, (enjektabl) her 4 günde 20 mg
Aktif Yaşam: (oral) 8 saat, (enjektabl) 24 saatten biraz daha az
Algılama Süresi: (oral) 3 hafta, (enjektabl) 9 hafta
Anabolik / Androjenik Oranı: 320: 30