Winstrol Depot Nedir ?

winstrol depot.jpg

Stanozolol, Wrestrop Laboratories'in 1950'li yıllarda Winstrol adlı popüler ticari adıyla oluşturduğu bir oral anabolik steroiddir. Çok çeşitli dozlarda gelip gelen sözlü formun salınmasından sonra, enjekte edilebilir Stanozolol serbest bırakıldı. Enjeksiyonluk Stanozolol formu Winstrol Depotu olarak bilinir. Terapötik Winstrol Deposu adil bir başarı elde etti; Ancak, tıbbi ortamlarda orijinal sözlü form daha yaygındır. Performans geliştirme ayarlarında her ikisi de yaygın olarak kullanılır, hem Winstrol hem Winstrol Depot. İkisi arasındaki tercihler nadiren etkililikle ve söylentilerle ilgisi olan her şeyle ilgisi vardır.


Formu ne olursa olsun (oral veya enjekte edilebilir) Winstrol Depot, tüm zamanların en popüler anabolik steroidlerinden biridir. Bu, düşünebileceğiniz çoğu sporda kullanılan bir steroid ve yarışma hazırlığı sırasında birçok vücut geliştiricisinin gözdesi. Winstrol Depot ayrıca, medikal dünyada osteoporoz tedavisi, kas erimesi hastalıkları ile mücadele, yanık kurbanlarına ve kortikosteroidlere uzun süre maruz kalanlara yardımcı olmak gibi pek çok fayda sağlamaktadır. Winstrol Depot, şaşırtıcı bir şekilde şiddetli hormon dengesizliklerinin olduğu bazı durumlarda yağ kaybı yardımcısı olarak bile kullanılmaktadır. Kemik kırığı tedavisi ve hatta çocuklarda gecikmiş büyümenin tedavi edilmesi Winstrol Depot'un başarılı kullanımları olmuştur.

Winstrol Depot İşlevleri ve Özellikleri


Winstrol Depot, dihidrotestosteron (DHT) sınıfının enjekte edilebilir anabolik androjenik steroididir. Özellikle, DHT'nin değiştirilmiş bir şeklidir. Winstrol Depotu, keto grubunun yerini bir A-halkası ile değiştirerek DHT hormonuna bir pirazol grubunu sokarak bir heterosiklik steroid yapar. Daha sonra hormona, vücudun içinde bir kez korunmak için eklenen bir metil grubu verilir. Bu yapısal değişim Winstrol Depotunu bir C17-alfa alkillenmiş (C17-aa) anabolik steroid olarak sınıflandırır. Hormon daha sonra su içinde askıya alınır; Su, taşıyıcı madde olarak kullanılır, böylece vücuda enjekte edilebilir.


Önemli Not: Winstrol Deposu yağda askıya alınabilir ancak su bazlı çözeltiler en yaygın olanıdır.


Winstrol Depot, anabolik bir 320 derecesine sahip son derece anabolik bir hormondur. Ancak, DHT hormonuna yapılan yapısal değişiklikler nedeniyle androjenisitesi androjenik bir derece 20 ile oldukça düşüktür. Androjenik özelliklere sahip olmakla birlikte, bunlar çoğunlukla hafiftir. Kullanıcılar, erkeklere kıyasla kadınlarda biraz daha güçlüyken de.


Winstrol Depot, birçok olumlu özelliği ile taşır; belki de en faydalı olanlarından biri, Seks-Hormon-Bağlanma-Globulini (SHBG) düşürme kabiliyetidir. Bunu yapabilecek birkaç anabolik steroid vardır, ancak Stanozolol oranında yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. SHBG'nin düşürülmesi serbest testosteronu artırır. Serbest testosteron bizim aktif testosteronumuzdur ve serbest olmayan şey öncelikle SHBG tarafından bağlanır. SHBG'yi düşürürsek aktif testosteronumuz artar. SHBG'nin aynı şekilde düşürülmesi, diğer steroid hormonların daha etkili kullanılmasına da neden olacaktır. Veriler Winstrol Depot'un bireyde SHBG'yi% 50'ye kadar azaltabileceğini gösterdi.


Winstrol Depot, SHBG'deki indirimlerin ötesinde birçok özelliği taşımaktadır. Bu hormon, protein sentezini arttırmak, azot retansiyonunu ve kırmızı kan hücresi sayısını arttırmak ve vücudun glukokortikoid seviyelerini (stres hormonları) azaltmak için etkilidir.


Yapısal bir temelde Winstrol Depot, Winstrol ile aynıdır; her ikisi de aynı Stanozolol hormonundan oluşur. Bu iki steroidde doğum yöntemi dışında bir fark yoktur. Her iki form da aynı sonuçları üretecektir. Bazı kişiler, sözlü formun SHBG'yi Depo formundan biraz daha düşük tutabileceğine inanmaktadır, ancak veriler, tüm vakalarda herhangi bir farkın önemsiz olduğunu göstermektedir. Bazı kullanıcılar ayrıca, miligram bazında bir miligram üzerinde Winstrol Depot'un daha güçlü olduğunu bildirir, ancak yine de veriler bunu desteklemez ve bu her iki formda da aynı anabolik steroid olduğu için şaşırtıcı değildir.


Önemli Not: Winstrol Deposu, oral karşılığı olduğu gibi bir C17-aa anabolik steroiddir. Her iki form da karaciğere eşit derecede toksiktir.


Önemli Not: Bu hormon oral ve enjektabl formda aynı olmasına rağmen, bu her iki formda bulunabilen tüm steroidler için geçerli değildir. Bunun en iyi örneği Primobolan ve Primobolan Depot'ta olurdu.

Winstrol Depot'un Etkileri


Winstrol Depot hiç kimse bir “bulking” steroid diyen bir steroid olmamıştı. Bu hormonu sezon dışı yığında kullanan bir vücut geliştiricisi nadiren bulacaksın. Winstrol Depot en iyi atletik amaçlar ve kesme döngüleri için kullanılır. Teorik olarak, SHBG'nin azaltılmasından yararlanmak için bir hacim aşamasında kullanılabilir. Bununla birlikte, bu steroidin yüksek düzeyde toksisitesi nedeniyle, bu son derece sorumsuz kullanım olarak düşünülebilir.


Sporcu için, bu bir atlet için çok fazla kütle eklenmesiyle bilinmediği için, mevcut olan en güçlü olan steroidlerden biridir. Kitle sizin aradığınız şey ise bu yanlış steroid. Winstrol Depot, sporcunun hız ve güç ile yardımcı olacaktır. Hayır, size atletik yetenek vermeyecek ve hala çok sıkı çalışacaksınız. Birçok kişi tarafından yapılan yanlış anlaşılma, Winstrol Depot gibi bir steroid almaktır ve daha az gerekli çalışma ile daha iyi performans gösterirsiniz. Fakat gerçekte Winstrol Depotu gibi bir steroid alıyorsunuz, böylece doğru yaptığınızı ancak biraz daha iyi bir performans sergileyebilirsiniz.


Hem sporcular hem de vücut geliştiriciler, kas dayanıklılığı gibi iyileşme sağlamalıdır. Vücut geliştiriciler, bu aşamada genellikle güç kaybından dolayı bir kesme döngüsü sırasında steroidin kuvvet özelliklerinin tadını çıkaracaklardır. Winstrol Depot, düşük kalorili tüketim döneminde daha fazla güç tutmanıza yardımcı olabilir.


Efsane: Sporcular Winstrol Depot'tan kaçınmalı çünkü tendonları zayıflatır.


Gerçek: Veriler Winstrol Depot'un tendonları güçlendirdiğini gösterdi ve aynı zamanda kemiklerimiz için de iyi bir şey. Bu durum böyle olmasaydı osteoporozu tedavi etmek için kullanılmazdı.


Efsane: Winstrol Depot, eklemlerinizi acıtıyor.


Gerçek: Winstrol hakkında eklemlerinizi incitecek hiçbir yapısal yapı yoktur. Onu kullananların çoğu, kesim yaparken bunu yaparlar, bu nedenle daha zayıf olmaları ile sonuçlanan daha zayıftırlar. Bazıları da bu steroidi kullanırken (daha fazla dayanıklılık ve iyileşme) daha fazla antrenman yaparlar, aynı zamanda daha ağır antrenman yaparlar (artmış güç artışı). Bunların hepsi eklem ağrısına neden olabilir.


Winstrol Depot'un birçok sporcu tarafından büyük ölçüde takdir edilirken etkileri, özellikle de rekabetçi bir vücut geliştirmeci gibi aşırı bir doğadaki kesme döngüleri sırasında zirvede görülebilir. Bu steroid, diyet yaparken sıklıkla kaybolan yağsız kitlenin korunmasına yardımcı olabilir. Bu amaçla en iyi steroid diyemeyiz, ancak bu yeteneği taşıyor. Winstrol Depot'un etkilerinin gerçekten parlaması durumunda, fiziğin daha sert, daha vasküler ve çok daha belirgin görünmesini sağlama kabiliyetindedir. Bu, vücudun üzerinde kalın bir yağ tabakası ile oluşmaz. Bu steroid, kişi zaten oldukça zayıf olduğunda, planın arka ucuna yerleştirildiğinde kesme döngülerinde en iyi şekilde çalışır. Bu, fiziksel şekillendirme ve tanımlama amaçları için piyasadaki en iyi steroidlerden biridir.

Winstrol Depot'un Yan Etkileri

Winstrol Depotunun birkaç olası yan etkisi vardır. Bunu en tehlikeli anabolik steroid olarak herhangi bir yöntemle söyleyemeyiz, ama aynı zamanda en yan etki dostu olarak da adlandıramayız. En sağlıklı erkeklerin, sonuçta Winstrol Depotunun yan etkilerinden kaçınabilmeleri gerekir ve bu da düşük dozlu bazı kadınlar için geçerli olacaktır. Ancak, yaşamdaki her şeyde olduğu gibi, olası olumsuz konuların anlaşılmasının yanı sıra, genetik cevap da birincil faktör olacaktır. Winstrol Depot'un olası yan etkilerini anlayabilmek için onları aşağıdaki kategorilere ayırdık.


[1] Östrojenik:


Winstrol Depotunun östrojenik yan etkileri yoktur. Bu steroid östrojene dönüşemez, bu da jinekomastiye veya su tutulmasına neden olmaz. Bu ayrıca aşırı su tutulumuna bağlı yüksek tansiyonun da oluşmayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, bazı kişilerde yüksek tansiyon hala mümkündür.


[2] Androjenik:


Bu steroidin düşük androjenisitesine rağmen Winstrol Depotunun androjenik yan etkileri mümkündür. Saç dökülmesi ve akne her ikisi de mümkündür. Akne genetik duyarlılığa bağlıdır. Saç dökülmesi sadece erkek tipi kelliklere yatkın olanlarda meydana gelebilir, yani yine de bir noktada saçlarınızı kaybedecektiniz. Eğer erkek tipi kelliklere yatkınsanız, Winstrol Depot onu hızlandıracaktır.


Önemli Not: 5-alfa redüktaz enzimi, DHT'ye testosteronu düşürmekten sorumlu olan enzim olan Stanozolol hormonunu metabolize etmez. Stanozolol (Winstrol Depot) zaten DHT'dir; Bu nedenle 5-alfa redüktaz inhibitörleri (Finasteride), Winstrol Depotunun androjenik yan etkileriyle mücadele etmek için hiçbir şey yapmayacaktır.


Kadınlar ayrıca Winstrol Depotunun virilizasyona bağlı olduğu androjenik yan etkilere de duyarlıdır. Virilizasyon semptomları vokal akorları, klitoral büyütme ve vücut tüylerinin büyümesini derinleştirebilir. Kadınlar düşük dozlar kullanılıyorsa bu steroidi virilizasyon semptomları olmadan kullanabilirler, ancak bazı kadınlar herhangi bir dozda çok hassas olacaktır. Bu, bazı bayan sporcular için iyi bir seçim olabilir, ancak bunu en iyi seçenek olarak etiketleyemeyiz. Kullanılırsa ve semptomlar ortaya çıkarsa, kullanımları başlangıçta kesilirse kaybolurlar. Semptomlar göz ardı edilirse ve kullanım devam ederse geri dönüşümsüz olabilir.


[3] Kardiyovasküler:


Winstrol Depotunun kardiyovasküler yan etkileri en çok ilgili olanlardır. Bu, HDL kolesterolü (iyi kolesterol) ve LDL kolesterolünü (kötü kolesterol) arttırmak suretiyle kolesterol üzerinde önemli bir negatif etkiye sahip olduğu bilinen bir steroiddir. Östrojenik bölümde belirtildiği gibi, bazı kullanıcılarda kan basıncı üzerinde de olumsuz bir etkisi olabilir.


Önemli Not: Yüksek tansiyon, yüksek kolesterol veya herhangi bir kardiyovasküler ilgili rahatsızlığınız varsa, bu anabolik steroid kullanmamalısınız.


Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşanırsa, yeterince sağlıklıysanız, Winstrol Depotunun kardiyovasküler yan etkilerinden kaçınılabilir. Sağlıklı bir duruma rağmen hassas olanlar, kullanım sırasında ve sonrasında sağlığınıza dikkat etmenizi çok önemli hale getirecektir. Düzenli kardiyovasküler aktivite, kardiyovasküler dostu bir diyetin çok önemli olduğu için şiddetle tavsiye edilir. Diyetler omega yağ asitleri açısından zengin ve doymuş yağlar ve basit şekerler bakımından düşük olmalıdır. Bir kolesterol antioksidan kullanımı da iyi bir fikirdir.

[4] Testosteron:


Winstrol Depot kullanımı tüm erkeklerde doğal testosteron üretimini baskılayacaktır. Genetik herhangi bir adamı bundan korumaz. Bu nedenle, Winstrol Depotu kullanıldığında veya bireyin kendini düşük bir testosteron haline getireceği zaman, bazı eksojen testosteron kullanımı son derece önemlidir. Düşük testosteron sadece çok sağlıksız değil, aynı zamanda çok sayıda rahatsız edici semptomlar taşır.


Önemli Not: Kullanılan testosteronun biçimi önemsizdir.


Winstrol Depot kullanımı sona erdiğinde ve tüm anabolik steroidler sistemi temizledikten sonra testosteron üretimi tekrar başlayacaktır. Bu bir gecede gerçekleşmeyecek, ancak Post Cycle Therapy (PCT) programları önerilmektedir. Bir PCT planı çözümün sonu olmayacak, zamanın kendisi hala gerekli olacak, ancak bir PCT ses ve sağlam bir iyileşme şansını artıracaktır.


Önemli Not: Doğal testosteron geri kazanımı, Hipotalamik-Pituiter-Testiküler Eksen (HPTA) için herhangi bir hasarın yapılmadığını ve daha önceki düşük seviye koşullarının mevcut olmadığını varsaymaktadır.


[5] Hepatotoksisite:


Tüm C17-aa anabolik steroidler gibi Winstrol Depot karaciğere toksiktir. Diğer C17-aa steroidlerine kıyasla bu steroidin toksisitesi ortada bir yere düşer. Karaciğer enzim değerleri kullanım sırasında artacaktır. Doğru kullanımla kullanım kesildikten sonra normale dönmelidir.

Winstrol Depot Yönetimi


Önemli Not: Bu steroid, karaciğer hastalığı veya herhangi bir karaciğer sorunu varsa kullanılmamalıdır. Bu steroid sadece kullanım için yeterince sağlıklı ve sadece aşağıdakiler uygulanabiliyorsa kullanılmalıdır:


Kullanım 6-8 haftayı geçmemelidir.
Tüm alkol yoksa fazla alkol kullanılmamalıdır.
Başka C17-aa steroidleri kullanılmamalıdır.
Mümkün olduğunda karaciğerde toksik olduğu için, karşı ilaçların önüne geçilmelidir.
Karaciğer temizleyicileri kullanılmalıdır.
Winstrol Depo Yönetimi
Winstrol Depot, normal olarak, hasta ihtiyacına ve bazı durumlarda muhtemelen daha yüksek dozlara bağlı olarak her 1-3 haftada bir 50 mg olarak reçete edilir. Bu doz hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir.


Sporcular için, her gün 25-50mg günde 50 mg'a kadar olan ortak aralıktır. Her gün protokolü gücü artıracak ve bir sporcu için iyi bir başlangıç ​​olacaktır. Günde 50 mg aşırı koşullandırma arayan vücut geliştirmeci en yaygın olanıdır. Kadın atlet veya vücut geliştirmeci için, her 3-4 günde bir 20 mg en yaygın aralıktır.


Doz ne olursa olsun Winstrol Deposu kas içine enjekte edilir (IM). Bazı kullanıcılar, bu enjeksiyonu, bazen birkaç gün boyunca, bir şekilde boğaz sonrası enjeksiyon olmak üzere rapor ederler. Bazıları bunu su bazlı bir bileşik yapıyor, ancak su ve yağ baz versiyonlarıyla mümkün.

Winstrol Depot Profili


[17 beta-hidroksi-17-metil-5-alfa-androstano [3,2-c] pyrazole]
Molekül Ağırlığı: 344.5392
Moleküler Formül: C22H36N2O
Erime Noktası: N / A
Üretici: (Başlangıçta) Winthrop Laboratories
Yayın Tarihi: 1962
Etkili Doz (erkekler): (oral) 25-50mgs / gün, (enjektabl) günde 50 mg her gün
Etkili Doz (kadın): (oral) 5-10 mg / gün, (enjektabl) her 4 günde 20 mg
Aktif Yaşam: (oral) 8 saat, (enjektabl) 24 saatten biraz daha az
Algılama Süresi: (oral) 3 hafta, (enjektabl) 9 hafta
Anabolik / Androjenik Oranı: 320: 30