Tiromel T3 Nedir ?

tiromel.jpg

Tiromel sentetik tiroid hormonu Liothyronine Sodium için yaygın olarak kullanılan markadır. Bu doğal olarak üretilen tiroid hormonu triiyodotironinin mükemmel bir kopyası veya yaygın olarak T3 hormonu olarak adlandırılır. Sentetik Tiromel 1950'lerden beri mevcutken, T3 dahil tiroid hormonları 1890'lardan beri tıbbi olarak kullanılmaktadır. Erken tiroid tedavi planları sadece saf hayvan ekstreleriydi ve T3 ve T4 hormonunun saf formlarını içeriyordu. Ekstre edilmiş tiroid hormonları, özellikle hipotiroidizm tedavisinde, tedavi edici tedavi planlarında çok yararlı olduğunu kanıtladı. Bu, tiroidin artık yeterli miktarda tiroid hormonu üretmediği, kilo almasına, enerji kaybına, saç dökülmesine ve cildin görünümünde ve dokusunda değişikliklere neden olabilen bir durumdur. T3 hormonunun sentetik modeli olan Tiromel'in piyasaya sürülmesiyle, bu tür tedaviler için daha güvenli ve hijyenik bir hormon sağladı.


Tiromel, mevcut tek sentetik tiroid hormonu değildir. T4 hormonu, Levotiroksin Sodyum da yaygın olarak Synthetic markası altında bulunur. Hem T3 hem de T4 doğada çok benzerdir; Bununla birlikte, T3 T4'ten 4-5 kat daha güçlü olarak kabul edilir. T4, basitçe, T3 için bir rezervi olarak hareket eder, bu da Tiromel versiyonunu iki popüler tiroid hormonunun daha güçlü kılar. Her ikisi de hipotiroidizm tedavisinde etkili iken, Tiromel performans arttırıcı sporcular arasında tercih edilen tiroid hormonudur. Anabolik steroid kullanıcıları genellikle vücut yağ kaybetmek için Tiromel kullanın.


Tiromel İşlevleri ve Özellikleri:


Tiromel veya T3, uyarıcı bir anlamda fesleğen metabolik hızı büyük ölçüde etkileyen bir tiroid hormonudur. Bu hormon, karbonhidratların, yağların ve proteinlerin metabolizması dahil olmak üzere birçok hücresel fonksiyonda yer alır. Bir birey artık hipotiroidizmden muzdarip olduğunda olduğu gibi, bu hormonu yeterince üretmediğinde, metabolizma düzgün şekilde işlev görmez. Hipotiroidizmden muzdarip olduğunda, birey vücut yağ alımını çok yaygın olarak görecek ve yağ kaybı çok zorlaşacaktır. Birey aynı zamanda bazı durumlarda enerji kaybına ve hatta saç dökülmesine maruz kalmaktadır. Tiromel ile desteklenerek, vücuda ihtiyaç duyduğu tiroit hormonu sağlanır ve problem çözülür.


Hipotiroidizmi tedavi etmek için genellikle sadece düşük bir Tiromel dozu alır. Bu zorunlu yağ kaybını desteklemeyecektir, ancak metabolizmayı uygun çalışma düzenine geri vermelidir. Bununla birlikte, birçok performans arttırıcı sporcu, aslında doğrudan yağ kaybını arttırmak için Tiromel'in kullanılmasından hoşlanır. Tiromel'in yan yana kalori kısıtlı bir diyetle kullanılması, önemli ve hızlandırılmış yağ kaybını destekleyecektir. Etkili olsa da, genellikle bu tür kullanımlar, anabolik steroidler kullanılmadan önerilemez. Bu bizim elimizde bulunan en güçlü etkili yağ kaybı araçlarından biridir, ama biz buna mükemmel diyemeyiz. Birçok performans sporcusu, Tiromel'in onları uyuşuk hale getirdiğini bildiriyor, ki bu şaşırtıcı değil. Tiromel, ham ATP'yi besler. Artmış yağ kaybını desteklemek için gerekli olan daha yüksek dozlar ve ATP'nin tükenmesi nedeniyle, bu, zayıf doku kaybını destekleyebilir. Vücut, enerji taleplerini karşılamak için alabileceği her yerden ihtiyaç duyduğu her şeyi alacaktır. Bu nedenle, bu amaç için Tiromel ile takviye yapılırken normal olarak bir anabolik koruyucu madde tavsiye edilir.


Tiromel'in Etkileri:


Tiromel'in etkileri, kullanım amacına bakılmaksızın, hipotiroidiyi tedavi etmek veya performans kaybında yağ kaybını arttırmak için genellikle aynıdır. Her iki durumda da, hormon, T3 hormonunun doğrudan bir kopyasıyla aynı işlevi görür. İlk kullanım nedeni ne olursa olsun, her iki birey de yağ kaybından zevk alabilmelidir. Hipotiroidizm hastası şimdi daha düzgün işleyen bir metabolizmaya sahip olmalı, bu da onların yağ kaybetmesine yardımcı olacaktır. Çoğu zaman bu, muhtemelen tiroid bozukluğundan dolayı adil bir miktarda yağ koyduğundan dolayı memnuniyetle karşılanır. Performans için, tekrar yağ kaybı sadece hızlanır.


Tiromel kullanmanın özel sebebi ne olursa olsun, metabolizma oranını artıracak olsa da yine de diyete ihtiyacınız olacaktır. Vücut yağını kaybetmek için tükettiğinizden daha fazla kalori yakmanız gerekir. Eğer sizden daha fazla tüketiyorsanız dünyadaki tüm Tiromel sizin için bir şey yapmaz. Bununla birlikte, zaten yeterli miktarda T3 üreten bir kişi ile yapılan bir performans ayarında, toplam kalori alımını onsuz yapamayacağından biraz daha yüksek tutabileceğini ve yine de kilo verebileceğini düşünebilir. Tiromel kullanımına bağlı olarak, fazla kalorili t3 hormonunun uygulanması nedeniyle kalori yakılan oran artmaktadır.


Bazıları, özellikle yüksek dozlarda HGH kullanırken, İnsan Büyüme Hormonu (HGH) kullanırken Tiromel'in kullanılmasının yararlı olabileceğini bulmuşlardır. Bazı veriler, HGH'nin yüksek seviyelerde kullanılmasının doğal T3 üretimini azaltabileceğini göstermiştir. Gerekli Tiromel takviyesini gerektiremeyiz, ancak bazı geçerliliğe sahip görünüyor. Ne olursa olsun, sorulmadan, bir yağ kaybı planında Tiromel ve HGH kullanan birey, çok daha fazla hızda daha fazla vücut yağ kaybedecektir. Bunun nedeni, HGH'nin muazzam metabolik geliştirme özellikleri taşımasıdır. Eğer bir kişi ayrıca Clenbuterol gibi bir beta-2 uyarıcısı içeriyorsa, bir yağ yakma makinesi olacaktır.


Tiromel'in son etkisi, anabolik bir doğa etrafında döner. Bazıları, Tiromel'in anabolik steroidlerin anabolik etkisini artırarak anabolik bir avantaj sağladığını ileri sürmüştür. Buradaki düşünce, anabolik steroidlerin karbonhidratlar, yağlar ve proteinler için daha büyük bir kullanım sağlamasıdır ve tartışıldığı gibi, Tiromel bu tür besinlerin metabolizmasını teşvik etmektedir. Yapışık, teoride bu, toplam bedenin daha büyük bir gelişimini teşvik edebilir. Bununla birlikte, bu teori mevcutken ve bazı performans arttırıcı sporcular tarafından görülse de, pek çok sağlam güvenilirlikten yoksundur. Çoğu sadece Tiromel'i doğrudan amaçlanan amaçlarına dayanmaları gerektiğini görecekler.


Tiromel'in Yan Etkileri:


Tiromel genellikle çoğu sağlıklı yetişkin için çok iyi tolere edilen bir hormon olarak görülür; hipotiroidizm hariç sağlıklı. Tiromel'in yan etkileri en çok hormonun yüksek veya aşırı dozları ile ilişkilidir, ancak erkeğin bireyci doğası bir rol oynamaktan yoksun bırakılamaz. Tiromel'in olası yan etkileri şunlardır:


Baş ağrısı
Terlemek
Düzensiz kalp atışı
Sinirlilik
Artan Bağırsak Motilitesi
Menstrüel düzensizlikler
Aşırı yüksek dozlar veya T3 hormonuna aşırı maruz kalma da potansiyel komplikasyonlara yol açabilir. Tiromel'in bu kategorideki yan etkileri arasında şunlar bulunur:


anjin
Şok
Konjestif Kalp Yetmezliği
Hipertiroidi
Genel olarak Tiromel çok güvenli bir tiroid ilacıdır, fakat kötüye kullanım, özellikle yüksek doz uzun süreli maruz kalma hayatı tehdit edebilir.


Tartışılması gereken Tiromel'in son yan etkisi hipotiroidizmi teşvik etmektir. Birçoğu, kullanımdan sonra ortaya çıkabilecek olası bir hipotiroidizm şartı nedeniyle bu hormonu kullanmaktan korkmaktadır. Buradaki fikir şudur ki, kullanım sona erdiğinde, vücut artık kendi T3'lerini üretmeyecek ve yağ kazanımı gerçekleşecektir. Bağımlı olmak mümkün olsa da, uygun kullanımla çok düşük bir olasılıktır. Uygun kullanım sadece dozajlama ve kullanım süresi etrafında değil, özellikle de kullanımı nasıl durduruyoruz. Kullanım aniden kesilmemelidir. Bunun yerine, tiroitinin sıfırlanmasını sağlamak için birey kısa bir süre için bir bakım dozuna düşmelidir. Tiromel'i kötüye kullanmamış olan sağlıklı birey için iyileşme bir sorun olmamalıdır.


Tiromel İdaresi:


Hipotiroidizm tedavisi için, Tiromel dozları normal olarak günde 25mcg'de başlar. Birkaç haftalık kullanımdan sonra, seviyeler normal olarak yeniden kontrol edilir ve doz 25mcg artırılabilir. Doz yine iki hafta sonra rahat bir bakım seviyesi dozu elde edilene kadar günde 75 mg / g'ye yükseltilebilir. Günde 25-75mcg, ihtiyaç duyulan her şey için günde 25-50mcg bulma ile ortalama olacaktır. Dozdan bağımsız olarak, günlük dozun tamamı günde bir kez alınabilir.


Bir performans ortamında, Tiromel dozları hipotiroidizm tedavi planlarına çok benzer olacaktır. Bireyler normal olarak günde 25mcg ile başlar ve ihtiyaç duyulduğunda her 2-4 haftada bir toplam 12.5-25mcg dozunu arttırırlar. Çoğu, günde 75-100mcg'nin üzerine çıkmaya gerek olmayacak ve 125mcg / gün aralığı çok kısa süreler için kabul edilebilir. Böyle bir yüksek doz, sert bir yarışma diyeti sonunda kabul edilebilir, ancak diyetin brütünden düzenli bir doz olmamalıdır. Toplam kullanım için, en güvenli toplam süre 6-8 hafta olacaktır. 8-12 hafta gibi daha uzun, kabul edilebilir, ancak tiroid bağımlılığı riskini artırır. Ancak, en sağlıklı yetişkinlerin bir sorunu olmamalıdır. Yüksek dozunuza ulaştıktan ve çıkma vakti geldiğinde, dozu günde 25 mg / g'ye düşürmeniz ve bu dozda 7-10 gün bekletmeniz önerilir. Bu, vücudun sizi hipotiroidizme düşmekten korumak ve korumak için izin verecektir. Hiç bir nedenden dolayı aniden kullanmayı kesmemeniz durumunda, 7-10 günlük düşük doz zorunludur.