Primobolan (Methenolone Acetate) Nedir ?

primobolan.jpg

Primobolan, birçok oral anabolik steroid ile karşılaştırıldığında biraz benzersiz olan bir oral anabolik steroiddir. Daha önce gitmeden önce, Primobolan ve Primobolan Depot arasındaki farkı ayırt etmemiz önemlidir. Primobolan Depot, büyük / uzun Enantat esterine bağlanan hormonun enjekte edilebilir bir versiyonudur. Primobolan, Methenolone'deki aynı aktif steroidal hormondan oluşur; bununla birlikte, küçük / kısa Asetat estere bağlanır ve oral uygulama için tasarlanmıştır.

Methenolone hormonu ilk olarak 1962'de Squibb tarafından oral Asetat ve enjekte edilebilir Enanthate formunda salınır. Hormon bileşikleri, Nibal adı Nibal ve Nibal Depot'u taşıdılar, ancak çok kısa ömürlü ürünlerdi. 1960'lı yılların ortalarında, Alman Alman ilaç firması Schering, Primobolan adı altında tanıttığı Methenolone hormonunun haklarını alacaktır. O zamandan beri, Primobolan bir Avrupa anabolik steroid olmak için iyi bilinmektedir. Squibb versiyonlarından beri ABD'de hiç üretilmemiştir.


Methenolone Asetat bileşiği ile ilgili ilginç bir not, esas olarak oral steroid iken, Schering bunu bir seferde enjektabl olarak üretmiştir. Bununla birlikte, enjekte edilebilir versiyon 1993'te kesilmiştir. Herhangi bir enjekte edilebilir Asetat formu kesinlikle yer altı laboratuarlarında bulunacaktır, ancak daha sonra nadir olacaktır. Asetat versiyonunu üreten yeraltı laboratuvarlarının çoğu, sözlü olarak bunu yapacaklardır. Ancak, çoğu, sadece büyük enjektabl Depot versiyonunu yapıştırmaktadır.


Primobolan, piyasadaki en güvenli anabolik steroidlerden biri olarak kabul edilir ve bu iddiayı desteklemek için mükemmel bir güvenlik derecesi taşır. Aslında, bu steroid zayıf kilolu çocuklara ve prematüre bebeklere zarar vermeden tedavi etmek için başarıyla kullanılmıştır. Ayrıca osteoporoz ve sarkopeni için reçete edilir. Bununla birlikte, Primobolan'ın birincil amacı kas erimesi hastalıklarını tedavi etmek ve kortikosid hormonlarına uzun süre maruz kalmaktır. Ayrıca, malnütrisyon tedavisinde son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır.


Terapötik tedavi planlarında önemli bir rol oynayan Primobolan, performans arttırıcı sporcular arasında çok popüler bir anabolik steroiddir. Bununla birlikte, enjekte edilebilir Depot versiyonu, oral versiyonun daha zayıf bir yumruk atmasıyla çok daha popülerdir. Vücut geliştiriciler için, enjekte edilebilir Methenolone Acetate tercih edilen formdur ancak kaliteli bir enjekte edilebilir Asetat versiyonunun bulunması çok zordur. Ayrıca, Methenolone hormonunun kendisi, oral formda sınırlıyken, daha yaygın olarak taklit edilen anabolik steroidlerden biridir. Birçok yeraltı pazarında da oldukça pahalıdır. Bu hormon Arnold Schwarzenegger'in favorilerinden biri olarak bilinir. İçinde ne kadar gerçek var ki, ancak bunu söyleyebilir, ama öykü, birçok kişinin hormon üzerindeki hisleri ve onu nasıl kullandığı hakkında yanlış varsayımlar yapmak için yeterlidir. Bizim bildiğimiz. Ayrıca, bu steroid için talebi oldukça yüksek tutmanın yanı sıra piyasaya sahtecilikle karşı koymak da yeterliydi.


Talep üzerine önemli bir not; Bu steroid için talep de çok kadın dostu doğası nedeniyle yüksektir. Bu, kadınların yüksek bir başarı oranıyla kullanabilecekleri birkaç anabolik steroidden biridir. Primobolan ve Anavar gibi steroidler çok düşük virilizasyon dereceleri taşırlar, bu da kadınlarda kullanım için mükemmeldir.

Primobolan Fonksiyonlar ve Özellikleri:


Metenolon, dihidrotestosteron (DHT) veya daha spesifik olarak yapısal olarak değiştirilmiş bir DHT formunun bir türevidir. DHT hormonuna, bir ve iki karbonda bir çift bağ eklenir, bu da hormonun anabolik doğasını büyük ölçüde artırır. Ayrıca, hepatik bozulmasından koruyan bir 1-metil grubu taşır. Asetat esterin eklenmesi ayrıca onu hepatik metabolizmadan korur.


Oral steroid olarak Primobolan, C17-alfa alkillenmiş (C17-aa) steroid olmayan tek oral steroidlerden biridir. Standart C17-aa yapısının olmaması, aynı zamanda oral Primobolanın karaciğer için toksik olmadığı anlamına da gelir. Bununla birlikte, bu bir bonus olmasına rağmen, çoğu, bir çoğaltma performansında diğerlerine kıyasla oral Primobolan'ın nispeten ılımlı veya hatta haftalık bir steroid olduğunu görecektir. Erkekler birçok anabolik steroid ile karşılaştırıldığında aynı düzeyde anabolik aktivite yaşamazlar. Hata yapma, Primobolan'ın performans kapasitesinde yeri var, ancak çoğu erkek Depo sürümünü daha iyi bir arama olacak. Kadınlara gelince, bu yumuşak doğa kısmen onun için harika bir seçimdir.


Methenolone hormonu diğer birçok anabolik steroidlere benzer çeşitli özellikler taşır. Bu hormon, protein sentezini (bir dereceye kadar) artıracak ve kırmızı kan hücresi sayısının artması üzerinde ılımlı bir etkiye sahip olacaktır. Bununla birlikte, steroid, onu diğerlerinden daha fazla ayırt eden üç önemli özellik taşır. Primobolan, nitrojen tutulumunu önemli ölçüde geliştirecektir. Bu katabolik bir durumdan kaçınılmasını sağlar ve aynı zamanda yağsız doku oluşturmak için harikadır. Bununla birlikte, söz konusu steroid çok büyük miktarda paketlemediğinden, bunu aklınızda bulundurun. Hormonun, androjen reseptörü için son derece güçlü bir bağlanma afinitesine sahip olduğu da gösterilmiştir. Androjen reseptörüne güçlü bağlanma, doğrudan lipolize bağlanmıştır. Çoğu anabolik steroidler metabolik hızı arttırır, ancak Primo'nun bildiği gibi doğrudan yağ kaybını desteklediği görülmektedir. Bunu nitrojen retansiyonundaki dramatik artışla birlikte ele aldığımızda, bunun kesme fazı için güçlü bir anabolik steroid olacağını görmeye başlayabiliriz.


Primobolanın son önemli özelliği, bağışıklık sistemi üzerindeki etkisidir. Methenolone hormonunun bağışıklık sistemini önemli ölçüde arttırdığı gösterilmiştir. Aslında, AIDS'li hastaların tedavisinde başarıyla kullanılmıştır. Böyle bir birey için sadece bir bağışıklık takviyesi almakla kalmaz, aynı zamanda kas kaybı olan bir hastalıktan doğrudan koruma alır. Bu aynı bağışıklık artışı, kesim aşamasında performans arttırıcı sporcunun yararına olacaktır.

Primobolanın Etkileri:


Primobolan, bazı durumlarda kas erimesi hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır; Bununla birlikte, tipik olarak sadece hafif vakalarda veya bağışıklık takviyesinin bir yararı olduğu durumlarda. Bu steroid, Anadrol veya Deca Durabolin gibi kitle üzerinde toplanmayacak ve çoğu erkek, bir sezon dışı hacim döngüsü içinde bunun için fazla kullanılmayacaktır. Bununla birlikte, kadınlar için bir istisna yapabiliriz. Kadınlar anabolik steroidlere çok daha duyarlı ve hafif bir anabolik steroid biraz uzun bir yol gidebilir. En önemlisi, çoğu kadın bir gecede 30 libre kilo almak istemiyor. Küçük ve orta ağırlıktaki artışlar genellikle kendi başlarına dönüşebilir. Hafif doğayı akılda tutarak, bu steroidi gerçek sezon dışı bir döngü için kullanan çoğu erkek hayal kırıklığına uğrayacaktır.


Primobolan'ın gerçekten parlayacağı yerde kesme steroididir. Vücut yağını kaybetmek için tükettiğimizden daha fazla kalori yakmamız gerekir. Kesinlikle gerekli olsa da, bu aynı zamanda bizim yağsız kas kütlesini de büyük bir risk altında bırakır. Aslında, mükemmel bir şekilde planlanmış olsa bile, bir yağ kaybı diyet, bir anabolik koruyucu madde uygulanmadığı sürece, bazı yağsız kas dokusu kaybına yol açacaktır. Böyle bir koruma ile bile, anabolik ajanın ne kadar önemli olabileceğini söylemeniz gereken bir miktar doku kaybı olabilir. Başarılı diyetin anahtarı sadece kilo kaybetmek değil, kas kütlesini korurken yağ kaybetmek değildir; Eğer bu sonlar yerine getirilmezse, diyetiniz başarılı olmamıştır. İyi planlanmış bir diyetle, Primobolan bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bazı oldukça güzel klima etkileri olduğu gösterilmiştir. Primo'yu kullananlar genellikle daha sert ve daha tanımlı görünürler. Ancak, çoğu kesim depo kesiminin kesim aşamasında daha verimli olacağını ve bunun da kadınları içerdiğini görecek.


Primobolan da atletik çevrelerde çok beğenilmektedir. Bu steroid ile güçte ılımlı bir artış çok mümkündür. Güç, güç ve hız, her ikisi de başarılı atletizm için kilit unsurları ifade edebilir. Bununla birlikte, bu steroidin gerçekten yararlı olacağı yerde iyileşme teşvik edilir. Kas dayanıklılığı da geliştirilecek ve bu özellikler pek çok steroid ile aynı derecede güçlü olmaya devam etmeyecek olsa da, herhangi bir çarpma hiç bir yumru olmaktan daha iyidir. Dahası, hafif bir steroid olduğu için, atlet büyüklükte büyük birikimlerle endişelenmek zorunda kalmayacaktır. Bazı durumlarda, eklenen bir çok boyut, spor veya pozisyona bağlı olarak performans açısından zararlı olabilir. Diğer durumlarda, meraklı gözlerle bireye çok fazla istenmeyen ilgi getirebilir.


Primobolanın Yan Etkileri:


Primobolan olası yan etkileri taşır, ancak hafif doğası onu elimizdeki en iyi anabolik steroidlerden biri yapar. Bu steroid, birçok anabolik steroid ile yaygın olarak ilişkili birçok yan etki taşımamaktadır. Taşıdığı şeylerden, genellikle çok hafif olduklarını ve sorumlu kullanımla kontrol edilebildiklerini göreceğiz. Primobolan'ın yan etkilerini anlamak için onları bilmeniz gereken her şeyle birlikte ayrı kategorilerine ayırdık.

[1] Östrojenik:

Primobolanın yan etkileri östrojenik doğanınkileri içermez. Metenolon hormonu aromatize edilmez ve progestin doğası yoktur. Bu steroid ile jinekomasti ve su tutma gibi yan etkileri imkansız hale getirir. Primobolanın yan etkileri nadiren herhangi bir tansiyonla ilgili sorunları da içerecektir. Yüksek tansiyon en çok su tutulmasıyla ilişkilidir, bu da Primo ile tekrar imkansızdır. Primobolan kullanımına bağlı bir anti-östrojen ilacına ihtiyaç yoktur. Bununla birlikte, östrojenik steroidler yığına dahil edilirse yine de gerekebilir.

[2] Androjenik:

Hafif bir steroid olmasına rağmen, Primobolan'ın yan etkileri güçlü, olumsuz androjenik reaksiyonları içerebilir. Androjenik yan etkiler arasında erkek tipi kellik ve vücut kılı büyümesine yatkın kişilerde akne, hızlandırılmış saç dökülmesi yer alır. Akne ile çok hassas olmadıkça akne ile ilgili çok az sorun olmalıdır. Ancak, saç dökülmesi farklı bir hikaye. Erkek tipi kellike yatkın değilseniz, saç dökülme riski yoktur. Eğer predispoze olursanız, Primo, süreci birçok erkekte dramatik bir şekilde hızlandırmak için iyi bilinir. Androjenik yan etkilerle savaşmak için sıklıkla kullanılan Finasterid gibi 5-alfa redüktaz inhibitörlerinin burada çok az etkisi olacağı da unutulmamalıdır. 5-alfa redüktaz inhibitörleri testosteronun DHT'ye dönüşümünü inhibe etmek için kullanılır; bu, testosteronun 5-alfa reduktaz enzimi ile etkileşerek DHT'ye indirgenmesi ile ortaya çıkar. Primobolan 5-alfa redüktaz enzimi tarafından metabolize edilmez, inhibe etmek için bir azalma yoktur, zaten ilgili inhibitörlere neden olan DHT'nin çok az etkisi vardır.


Hafif bir doğaya sahip olmasına rağmen, Primobolan'ın androjenik yapısı, kadınlarda virilizasyon semptomlarını teşvik edecek kadar güçlüdür. Bu etkiler vücut tüylerinin büyümesini, vokal akorların derinleşmesini ve klitoral büyümeyi içerebilir. Mümkün olduğu kadar, bu etkiler bireysel duyarlılığa güçlü bir şekilde bağlıdır. Çoğu kadın, sorumlu bir şekilde destekliyorsa virilizasyondan kaçınabilmelidir. Bu, toplam dozun ve kullanım süresinin uygun bir aralıkta tutulması anlamına gelecektir. Primobolan yönetim bölümüne bakınız. Dozdan bağımsız olarak, virilizasyon semptomları ortaya çıkmaya başlarsa, kullanmaya son vermeniz şiddetle tavsiye edilir. Kullanım semptomların başlangıcında kesilirse, hızla kaybolurlar. Semptomlar ortaya çıkarsa, göz ardı edilir ve kullanım devam ederse çok iyi geri dönüşümsüz olabilir.

[3] Kardiyovasküler:

Primobolan, altta yatan bir sorun olmadığı sürece çoğu sağlıklı erişkinde kan basıncı üzerinde çok az etkisi olmamalıdır. Yüksek tansiyon olasılığı düşük olmasına rağmen, göz kulak olmanız her zaman iyi bir fikir olacaktır.


Primobolanın yan etkileri kolesterol sorunları, özellikle HDL kolesterol baskılama veya azaltma içerebilir. LDL kolesterolündeki artışları da içerebilir. Primo’nun kolesterol üzerindeki etkisi testosterondan daha güçlü olacaktır. Ayrıca Nandrolone ve Trenbolone hormonundan daha güçlü olacaktır. Bununla birlikte, çoğu oral steroidden daha az olmalıdır. Bu steroid ile sağlıklı kolesterol düzeyleri korunabilir, ancak biraz çaba göstermeniz önemlidir. Diyetinizi kolesterol dostu, yüksek omega yağ asitleri ve düşük doymuş yağlar ve basit şekerler olduğundan emin olun. Rutininize bol miktarda kardiyovasküler aktivite uygulamanızı sağlamak da önemlidir. Çoğu zaman bir kesim döngüsü sırasında Primobolan kullanacağı için, bu çok zor olmamalıdır.


[4] Testosteron:

Tüm anabolik steroidler doğal testosteron üretimini bastırır. Bununla birlikte, bastırma oranı çoğu zaman bir steroidden diğerine büyük ölçüde değişir. Doğal testosteron üretimini bastırmasına rağmen, Primobolan'ın baskılama oranı birçok anabolik steroidden çok daha az dramatiktir. Tedavi planında, toplam baskı oranını% 50'nin altında tutmak gerçekten mümkündür. Bu, azaltmaya rağmen bazılarının düşük seviye durumuna düşmesini sağlayacak kadar düşük olabilir. Ancak, performans seviyesi dozları başka bir hikaye olacaktır. Dramatik bastırma, ancak, eksojen testosteronun son derece önemli bir şekilde dahil edilmesini sağlayan bu tür dozlarla sağlanır. Ekzojen testosteron içermeyen erkekler, düşük testosteron durumuna düşmekten daha fazla olacaktır. Bu sadece çok sayıda olası rahatsızlık belirtileri taşımakla kalmaz, aynı zamanda sağlıksızdır. Kadınlar, testosterona ihtiyaç duymasına rağmen, Primobolan kullanırken ekzojen tedaviye ihtiyaç duymayacaktır.

Primo ve tüm anabolik steroidlerin kullanımı sona erdiğinde, doğal testosteron üretimi tekrar başlayacaktır. Bu testosteron üretimi söz konusu olduğunda kurtarmak için en kolay steroidlerden biri olduğunu göreceksiniz. Çoğu erkek, kullanımdan kaldırıldıktan sonra bir Post Cycle Therapy (PCT) planı uygulamaya teşvik edilir. Bu kurtarma işlemini hızlandıracaktır. Ancak, sizi kendi başına normale döndürmeyecektir. Bu hala zaman alacak. Bununla birlikte, bir PCT planı, bedenleriniz doğal olarak yükselmeye devam ederken, uygun vücut fonksiyonu için yeterli testosterona sahip olmanızı sağlayacaktır. Bir PCT planı uygulamamış olanlar, iyileşebilecekleri süre çok daha uzun sürecek. Tereddütsüz bir süre boyunca çevrim dışı kalacaksanız, PCT sürecinden vazgeçmek için hiçbir neden yoktur.


Doğal testosteron geri kazanımı hakkında önemli bir not. Doğal iyileşme, önceki düşük testosteron koşulunun mevcut olmadığını varsayar. Ayrıca, uygunsuz steroidal takviye uygulamaları yoluyla Hipotalamik-Pituiter-Testiküler Eksen'e (HPTA) ciddi hasar verilmediğini varsayar.


[5] Hepatotoksisite:

Oral Primobolan, hepatotoksik anabolik steroid olarak kabul edilmez. Karaciğer stresi veya karaciğer hasarındaki artışları destekleyecek veri yoktur. Anabolics serisinde William Llewellyn, karaciğer toksisitesi, başarısızlığı ve ölümü geçiren yaşlı bir adamın bir raporunun bulunduğunu belirtmektedir. Ancak, bu steroid için 50 yıldan fazla süredir bildirilen tek vaka budur. Bu nedenle hepatotoksisite tamamen ortadan kaldırılamaz, ancak çok olası görünmemektedir.


Primobolan Yönetimi:


Terapötik bir ortamda, standart erkek Primobolan dozları günlük 100-150mg aralığında olacaktır. Performans seviyesi dozları da aynı aralıkta düşecektir. Bununla birlikte, birçok erkek günde 50-75 mg gibi iyi sonuçlara ulaşmıştır. Daha yüksek dozlar oldukça iyi tolere edilebilir, ancak çoğu listelenen aralıklarda saklar. Çoğu erkek, diğer anabolik steroidler ile birleştiğinde bu doz aralığını mükemmel bulacaktır. Yaygın yığınlar Trenbolone, Masteron, Anavar veya Winstrol içerebilir. Dozdan bağımsız olarak, 8 haftalık bir Primo koşulu standarttır. Bu, tüm çevrimin zorunlu olarak 8 hafta olduğu anlamına gelmez, fakat bu çevrimin standart Primo kısmıdır.


Kadın tedavi planlarında başarılı olmasına rağmen, Schering dişiler için standart dozaj kılavuzu yayınlamamıştır. Performans çevrelerinde standart dişi Primobolan dozaj aralığı günde 25-50mg olacaktır. Çoğu kadın böyle bir dozu oldukça iyi tolere edebilmelidir. Ancak, çoğu kadın daha iyi bir plan Anavar gibi bir steroid ile birlikte daha düşük bir Primo dozu olacaktır. Anavar veya başka bir anabolik steroid eklenirse, Primo dozunu düşük tutmak isteyeceksiniz veya virilizasyon olasılığını artıracaksınız. İstiflemeden bağımsız olarak, ilk Primobolan döngüsü günde 25 mg ile başlamalı ve daha yüksek olmamalıdır. Toplam kullanım 6 haftanın ötesine uzanmamalıdır. Çoğu mükemmel olmak için 4-6 haftalık artışlar bulacak.

Primobolan Profili


Metenolon + Asetat Ester)
17beta-hidroksi-1-metil-5-alfa-androst-1-en-3-on
Tabanın moleküler ağırlığı: 302.4558
Asetat esterin moleküler ağırlığı: 60.0524
Formül: C20H30O2
Erime noktası:
Üretici: Schering
Etkili doz: (Erkekler) 50-150mgs / gün; (Kadınlar) 25-75mgs / gün
Aktif Yaşam: 4-6hrs
Algılama Süresi: 4-5 hafta
Anabolik / Androjenik Oranı (Aralık): 88: 44-57