clenbuterol.jpg

Clenbuterol Hydrochloride astım gibi solunum bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan güçlü bir bronkodilatördür. Bu tür tedavi planlarında son derece başarılı olmasına rağmen, ABD FDA tarafından hiçbir zaman onaylanmadı. Bununla birlikte, dünyanın birçok ülkesinde onaylanmış ve kullanılmıştır. Bazıları, Clenbuterol'un ABD FDA tarafından hiçbir zaman onaylanmadığı tek nedenin, herhangi bir ihtiyaç olmaması nedeniyle olduğunu düşünüyor. ABD kullanımı için halihazırda onaylanmış çok ilgili diğer ilaçlar bulunmaktadır.

Solunum bozukluklarının tedavisinin ötesinde, Clenbuterol yaygın olarak bir termojenik olarak kullanılır. Aslında, muhtemelen yağ kaybı planlarında Clenbuterol kullanımını başka herhangi bir yerde daha fazla kullanacaksınız. Birçok anabolik steroid kullanıcısı tarafından kullanılan çok yaygın bir yağ yakma aracıdır. Yarışma hazırlığı sırasında rekabetçi vücut geliştiriciler ve diğer fiziksel sporcular arasında uzun süredir göze çarpan bir tercihtir. Bununla birlikte, aynı zamanda steroid olmayan kullanıcılar tarafından yağ kaybı özellikleri için kullanılır. Bu bileşiği yağ kaybı için kullanmak için anabolik steroidler kullanmanız gerekmez. Sadece bundan bahsederiz çünkü bu, bazı sebeplerden dolayı kafa karıştırıcı bir noktaya dönüşmüştür.


Clenbuterol İşlevleri ve Özellikleri:


Clenbuterol Hydrochloride, sempatomimetik sinir sistemi üzerinde çalışan bir sempatomimetiktir. Vücutta bir sempatomimetik harekete geçebilen çeşitli reseptörler vardır. Clenbuterol durumunda, beta-2 reseptörü ilgi alanı ve etki alanıdır. Clen, genel olarak bilindiği gibi, beta-2 reseptörünü aktif olarak uyarır. Bu tür bir uyarım yoluyla, bu, hava yolu tıkanıklıklarını aktif olarak tersine çevirir ve buna ihtiyaç duyanlar için gelişmiş solunum sağlar. Aynı stimülasyon, bireyin metabolik hızını arttırmak için de kullanılabilir. Clenbuterol yağ hücrelerine saldırarak yağ yakmaz, aksine vücudun sıcaklığını arttırarak metabolizmayı uyarır. Bu, daha fazla ısı üretmek ve serbest bırakmak için hücrelerin mitokondrilerini uyaran beta-2 uyarımından kaynaklanır. Buna karşılık, bu vücut ısısını (hafifçe) ısıtır, metabolizmayı artırır ve bireyin vücut yağlarını daha fazla yakmasına neden olur. Gerçekte, Clenbuterol'ün fonksiyonları ve özellikleri çok basit ve çok basittir.

Clenbuterol'ün Etkileri:


Clenbuterol'ün astımlı hasta üzerindeki etkileri olabildiğince açıktır. Bronkodilatörün kullanımı hava yollarını açar ve bireyin nefes almasını sağlar. Clenbuterol kullanımından faydalanabilecek başka solunum bozuklukları vardır, ancak astım birincil görünmektedir ve sıklıkla acı çekenlere iyi bir ilaçtır. Aynı gelişmiş solunum, bazı sporculara, özellikle gelişmiş kardiyovasküler dayanıklılıktan faydalanabilenlere de faydalı olabilir. Ancak, güçlü, kayda değer bir gelişme hakkında konuşmuyoruz ve kardiyovasküler dayanıklılığın artırılması için çok daha uygun olan başka yöntemler de var.


Termojenik olarak, Clenbuterol'ün etkileri yine çok basittir. Vücut ısısı arttıkça, yine beta-2 uyarımından dolayı, kişi artık kaloriyi arttırılmış bir hızda yakabilir. Vücut ısısı yükselir, metabolizma artar, yağ hücreleri artık artan metabolizma nedeniyle sıcaklığın artmasına bağlı olarak uyarılır, trigliseritlerin parçalanması artmıştır ve yağ kaybı meydana gelir. Bundan daha basit olması zor.


Clenbuterol güçlü bir yağ kaybı maddesi iken, büyülü değildir ve kendi başına yağsız bir fizik yapmayacaktır. Vücut yağlarını kaybetmek için hala diyet yapmak zorundasınız ve eğer yapmazsanız, herhangi bir yağ kaybı olmaz. Aslında, Clenbuterol kullanıyor olsanız bile, vücut yağlarını kaybedecekseniz bile, diyet yapabilmeniz için ihtiyacınız olduğu kadar diyet yapmanız gerekir. Bu önemli bir soruyu gündeme getiriyor; neden Clen kullanıyorsunuz? Clenbuterol'ün ardındaki düşünce, basit bir terimle termojenik olarak, zaten doğru yaptığınızı almak ve bunu biraz daha iyi yapmak için kullanır. Çerçevenizdeki yağları eritmeyecek, ancak metabolizmayı hızlandırabilir ve daha etkili ve verimli bir oranda yağ yakmanıza yardımcı olabilir. Eğer obez iseniz veya en azından anlamlı şekilde fazla kiloluysanız, en iyi bahsiniz en az bir daha zayıf olana kadar Clenbuterol kullanımından vazgeçmektir. Clen'i kullanmanın en iyi zamanı, bir zamanlar, hayatınız boyunca sık sık kalmış olan son küçük vücut yağından kurtulmanıza yardımcı olmak için zaten gayretli bir şekilde yalın olduğunuz bir zamandır. Clenbuterol'ün yan etkilerini incelediğimizde, Clen'i bulabiliriz ve sadece belirli bir süre için kullanılmalı ve sadece en faydalı olacaksa bunu kullanmak mantıklı olacaktır.


Clenbuterol'ün bir yağ kaybı planında son dokunuşlar için en iyi şekilde sunulmasından dolayı, bu yüzden bunu vücut geliştirme, şekil, zindelik veya diğer ilgili çabalar gibi birçok fiziksel temelde planınızda göreceksiniz. Genellikle 8-10 hafta süren bir rekabete, bazen biraz daha uzun olmasına rağmen, belirli bir zaman çerçevesine bakılmaksızın, birey normalde zaten oldukça zayıftır. Rekabet etmeyen ama eğilmek isteyen bir sporcu faresi için, bazı ufak istisnalar yapabiliriz. Onların bir fayda sağlamak için yarışma hazırlığı yapmanız gerektiğini söylemiyoruz. Zaten oldukça iyi durumdaysanız ve biraz daha fazla eğilmek istiyorsanız, Clenbuterol yararlı olabilir. Ama gerçekten kaybedecek çok fazla vücut yağınız varsa, vücut yağlarınız biraz daha kontrol altına alıncaya kadar bekleyerek en iyi şekilde servis edilirsiniz.


Clenbuterol'ün Yan Etkileri:


Clenbuterol kullanımı için birkaç olası yan etki vardır ve birincil uyarıcı doğasını saracaktır. Ne de olsa sürpriz yok Clen uyarıcıdır. Clenbuterol'ün yan etkileri çok güçlü ve genellikle en az söylemek çok can sıkıcı olabilir ve genellikle çoğu insanı bir şekilde etkileyecektir. En sık görülen yan etkiler sarsıntılı veya kablolu bir his, titrek eller ve artan terlemeyi sarar. Clen kullanan çoğu kişi bu tür etkileri bir dereceye kadar yaşayacaktır, ancak kullanımın ilk aşamalarında genellikle çok belirgin olacaktır. Birey uyarıcıya alıştıkça, bu tür ilgili etkiler azalmaya başlamalıdır, ancak bazı kişilerde bazılarının bunu kullanamayacağı kadar güçlü olacaktır.Clenbuterol ayrıca güçlü bir anabolik etkiye sahip olduğu için not edilmiştir; Ancak, şeyler göründükleri gibi değildir. Potansiyel anabolik etkisine bağlı olarak, bu, bileşiğin yağsız doku kazanma umuduyla kullanılmasına neden olmuştur. Yaygın olarak, birçok steroid kullanıcısı, post-döngüsü terapisi sırasında (PCT) anabolik koruyucu bir ajan olarak kullanmıştır. Bununla birlikte, bu tür bir kullanımla ilgili bir sorun var; işe yaramıyor. Çalışmalar Clenbuterol'ün hayvanlarda anabolik aktiviteyi destekleme yeteneğine sahip olduğunu göstermiştir. Clen uygulandığında sıçanların anabolik aktivitesini arttığını gösteren birkaç çalışma yapılmıştır. Bununla birlikte, insanlar tarafından kullanıldığında sağlanan böyle bir anabolik aktiviteyi destekleyen hiçbir veri yoktur. Aslında, bu konuda insanlara ait olduğu için genellikle yararsız olduğu kanıtlanmıştır. İnsan Clenbuterol kullanımı söz konusu olduğunda, bir bronkodilatatör olarak kullanmak ve termojenik tek uygun amaçlardır.

Clenbuterol kullanırken, çoğu zaman, Clen'in uyarıcı etkileri, termojenik etkilerin artık çalışmadığı zaman solmaya başladığında yanlış bir şekilde varsayılır. Birçoğu, uyarıcı etkilerin bir hafta sonra veya kullanımdan sonra büyük ölçüde azalacağını, ancak bu azaltılmış stimülasyon nedeniyle yağ yakma özelliklerinin ortadan kalktığının varsayılmasının son derece hatalı olduğunu bulacaktır. Aynı doz Clenbuterol Hydrochloride aslında metabolizmayı beş hafta kadar devam ettirebilir. Verilmiş, beşinci hafta işareti ile vücudun kesinlikle adapte olduğu gibi minimal olacak. Vücudun uyum sağlama yeteneği nedeniyle, mutlaka kullanım için ayarlamalar yapılmalıdır. İdare bölümünde Clenbuterol'de ayarlamalar, dozlama planları ve toplam kullanım planlarına gideceğiz.


Clenbuterol'ün yukarıda sözü edilen yan etkileri en yaygın olanıdır, ancak notanın başka olası etkileri de vardır. Birçok uyarıcı maddede olduğu gibi, bazıları baş ağrısı ve olası mide bulantısı yaşayacaktır. Clenbuterol Hydrochloride daha rahatsız edici yan etkilerinden biri kas krampları olacaktır. Kramplar aşırı derecede yaygın değildir, ancak birçok insanı etkileyecektir. Sporcular, halihazırda üstlendikleri yoğun ve sıklıkla yoğun antrenman nedeniyle genellikle en büyük risk altındadır. İyi hidratlı kalmak, bu sorunu önlemek veya düzeltmek için yeterlidir, ancak taurin ile takviye etmek de yardımcı olabilir. Clen taurin tüketmek için gösterilmiştir, bu nedenle bazı için takviye gerekebilir. Bazılarında uykusuzlukla ilgili sorunlar da olabilir; Aslında, bazılarının uyku bulabilmesi son derece zordur. Yine, bu birçok uyarıcı madde ile çok yaygındır, ancak Clen ile, bazıları için, kaçınmak imkansız olabilir. Clen, 34 saatlik bir işarete kadar uzanan aktif bir yarı ömre sahiptir ve bu, bazı insanlar için uykuyu imkansız kılabilir. Ancak pek çoğu, sabah saatlerinde Clen'lerini ilk kez alıp almadıklarını, uyku ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaklarını, ancak uzun yarılanma ömründen ötürü bazılarının uykusuzlukları ne zaman aldıklarına bakılmaksızın gerçekleşeceklerini bulacaklardır.


Clenbuterol Hydrochloride kullanımı da ciddi olabilecek olası yan etkileri ile birlikte taşır; aslında, tehlikeli daha doğru bir tanım olurdu. Bu etkiler, genellikle yüksek dozlar yoluyla ve önerilen uzun kullanım sürelerinin çok ötesinde kötüye kullanımla ilişkilidir. Clenbuterolün şiddetli yan etkileri yüksek tansiyon, düzensiz kalp atışı, titreme ve hatta paniktir. Bazı çalışmalar ayrıca Clenbuterol kötüye kullanımının da ölümcül olabilecek potansiyel hipertrofiye yol açabileceğini göstermiştir. Bu bileşiği böyle bir etki olmadan kullanmak çok olasıdır, ancak hayatta çok fazla şey olduğu gibi sorumlu kullanımı ve Clen'i tam olarak anlamak gerekir.

Clenbuterol Yönetimi:


Terapötik bir ortamda, Clenbuterol dozları günde en çok 20mcg olacak ve bazıları günde 40mcg gerektirecektir. Bazılarının daha fazlasına ihtiyaç duyması mümkündür, ancak nadirdir ve genellikle sadece kısa bir süre içindir. Bu, çoğu durumda, ilgili solunum problemlerini düzeltmek için yeterli Clen olmalıdır, değilse de alternatif tedavilere ihtiyaç duyulabilir.


Bir termojenik olarak performans ayarında, Clenbuterol dozları düşük başlayacaktır ve genellikle beta reseptörünün aşağı regülasyonu nedeniyle fazla mesaiyi arttırır. Çoğu erkek günde 40mcg'den başlayarak mükemmel olacak. Birçok kadın bu başlangıç ​​dozuyla da iyi olabilir, ancak çoğu günde 20 mg'lik başlangıç ​​dozuyla çok daha rahat olacaktır. Vücut adapte edildiğinde, tam yağ kaybı yararlarını korumak için dozun artması gerekecektir. Clen'i yağ yakma ortamında kullanmanın en iyi yolu üzerinde birkaç düşünce okulu vardır, ancak gerçekten de herhangi bir anlam ifade eden sadece üç kişi vardır. Her üçü de çok iyi çalışacak, ancak hangisinin sizin için en uygun olduğunu bulmak için üçü de ayrı zamanlarda deneyebilirsiniz.