Anadrol (Oxymetholone) Nedir ?

anadrol.jpg

Anadrol (genellikle "A50" veya "A-bomba" sporcuları tarafından çağrıldı) başlangıçta anemisi olan kişilere yardımcı olmak için bir bileşik olarak geliştirilmiştir ve o zamandan beri kilo kaybının olduğu birçok başka hastalıktan muzdarip insanlara yardım etmek için çok başarılı bir şekilde kullanılmıştır. ilgilendirmek. Dolayısıyla, açıkça kilo alımı, iştah artışı, güçlenme ve Kırmızı Kan Hücresi sayısının artırılması için etkili bir ajandır. Ve, çoğu Anabolik / Androjenik Steroid (AAS) ile olduğu gibi, dezavantajları da vardır. Anadrol 50 vücudunuzun doğal hormon üretimini engeller (testosteron, vb), kan lipid profilinizi olumsuz yönde etkileyecektir, su tutulmasına neden olabilir, baş ağrısına neden olduğu için kötüdür ve aynı zamanda karaciğer toksiktir (aslında, en kötü şöhrete sahiptir). Tüm steroidlerden hepatoksisite için). Paradoksal olarak, orijinal üreticisi (Syntex) tarafından sağlanan faydalar, iştahı arttırmak yoluyla kilo alımını teşvik etmek için kullanılabilse de, çok fazla almak iştahınızı gerçekten engelleyebilir!


Vücutta Anadrol Etkileri


Bence, Anadrol 50'nin vücut üzerindeki etkilerini tam olarak anlamak için dezavantajlarıyla çelişen avantajlarına bir göz atmamız gerekiyor. Anadrol DHT'den türetilmiş bir bileşiktir ve 17-Alfa-Alkillenmiş steroiddir, yani oral alımından kurtulmak için 17. karbon pozisyonunda değiştirilmiştir. Çoğu oral steroidler 17a'dır ve bu onların karaciğerinize yararlı bir şekilde yardımcı olmalarına yardımcı olur. Kulağa harika geliyor, değil mi? Herşeye 17alfa-alkilat sağlar! Tahmin edebileceğiniz gibi, aşağı tarafı var.

Anadrol Yan Etkileri


Anadrol'ün karaciğerinizden ilk geçişte hayatta kalmasını sağlayan bu 17AA değişikliği, karaciğerinizde çok fazla vergi vermeyi de sağlıyor. Anadrol ne kadar vergi alıyor ve kullanımından ne kadar kilo alıyorsunuz? Eh, Anadrol üzerinde yapılan 30 haftalık bir çalışma vardı ve beklediğiniz gibi, makul miktarda yan etki kaydedildi. Anadrol'un bazı yan etkilere neden olması gerçeği hiç tartışmamıştı. Ama ilaç ne kadar etkiliydi? Öncelikle, bu çalışmanın AIDS ile ilgili israfı olan insanlar üzerinde yapıldığı ve kontrol grubu kilo alırken (8 + kg) kilo aldıkları ve mortalite oranlarını artırdığı belirtilmelidir. (1). Sanırım bir çalışmadaysanız, aynı zamanda bir ölümcül hastalık olan bir hastalık geçirdiğiniz için, kontrol grubunda yer almak istemezsiniz. Her neyse, bu çalışmada kilo artışı 19-20 haftada zirve yaptı, bu yüzden son 10 hafta bu açıdan çok verimli değildi. Açıkçası, Anadrol 50'yi toksisitesi göz önüne alındığında 20 hafta boyunca çalıştırmak istemezsiniz, ancak bundan sonra kilo ve güç kazanımları açısından herhangi bir etki göz ardı edilebilir olur. Öyleyse, Anadrol'un tarafları ile ilgili olarak ve bu çalışmanın bu kadar uzun sürdüğü (30 hafta), kontrol altında tutulabileceği ve ilacın güvenle kullanılabileceği açıkça görülmelidir. İnsanlara Anadrol alımını 4 hafta veya daha kısa sürede sınırlamaları söylendi, biraz daha az muhafazakârım ve 6 hafta veya daha uzun bir süre Anadrol'u kolayca kullanabileceğinizi düşünüyorum.

Bununla birlikte, kişisel deneyimlerimden, Anadrol'den elde edilen kazanımların ilk 3 hafta boyunca oldukça dramatik olduğunu ve daha sonra hızlı bir şekilde düzelttiğini söyleyebilirim. Maalesef, Anadrol'den (baş ağrısı, şişkinlik, yüksek tansiyon ve genel “iyi hissetmeme” hissi içeren yan etkilerin tüm kullanım süresi boyunca kaldığını düşünüyorum. Ama her zamanki gibi buluyorum, bu ilacın yan etkileri oldukça yarı efsane ve yarı gerçek. Anadrol 50 DHT'den türetildiği için, aslında estrojene (aromataz enzimi aracılığıyla) ve progestenik aktivitesi olmayan bir bileşiğe dönüştürülemez, dolayısıyla onun tarafından üretilen östrojenik (?) Yan etkiler çok gizemli bir yapıya sahiptir. Östrojen reseptörünü muhtemelen östrojene dönüşmeden canlandırabileceği ve duyulduğu kadar makul bir açıklama olduğu tahmin edilmiştir. Bununla birlikte, Oxymetholone dişi üreme / adet döngüsünü değiştirmeye yönelik çalışmalarda kullanıldığında, işler gerçekten tuhaftır; Bu durumlarda, plazma progesteron seviyelerini düşürdü! (7) Bir AI (aromataz inhibitörünün) bu ilaçla çok fazla kullanılmayacağını umardı, fakat çoğu Letrozole (bazı durumlarda vücutta östrojenin saptanamayan bir miktarda azaldığı gösterilmiştir) bulmuşlardır. (6) Anadrol'ün şişkinlik gibi daha belirgin yan etkilerini büyük ölçüde azaltabilir veya hatta ortadan kaldırabilir.


Bununla birlikte, belirttiğim gibi, bu ilacın yanları kesinlikle şaka değil, kolayca önlenebilir ve kontrol edilebilir. Bir çalışma, 100 mg'lık Oxymetholone (2) kullanan denekler için bile çok az taraf gösterdi. Orijinal UnderGround Steroid El Kitabında Dan Duchaine, 150 mg / gün'e kadar dozlarda kullandığını belirtiyor. Açıkçası, Anadrol'ün hepatoksisitesi, bazı çevrelerde biraz abartılmıştır. Olması gerektiği gibi, önerim hala Anadrol'un kullanımını 6 haftaya kadar sınırlamaktır; Tabi ki, bu ilacı çok daha uzun süredir çalıştırıyorum.


Anadrol'u nasıl kullanmalıyız? Muhtemelen Anadrol'u enjekte edilebilir steroidler dahil olmak üzere bir döngü içerisine dahil etmeye istekli olacak, fakat diğer 17aa bileşiklerini içermeyecektir. Bu bileşiğin 6 haftalık çalışmasını, bir döngünün başlangıcında, kazanımları hızlı bir şekilde görmeye doğru bir "hızlıbaşlangıç" biçimi olarak başlamasını isteyin. Anadrol'den alacağınız hızlı kazançlar (ilk 2 hafta boyunca günde bir pound'a kadar Steroid.com üyelerinde nadir değildir), aynı zamanda kullanımın sona ermesinden sonra da ortadan kalkacak kadar hızlıdır. Diğer bileşiklerin tekmelenmesini beklerken. Burada bir uzvun dışına çıkıp, “Jumpstart” olarak Anadrol'u kullanmanın, bugün bu sporcular ve vücut geliştiriciler için bu ilacın en popüler kullanımı olduğunu söyleyeceğim. Ayrıca, bu ilacın, ağırlık sınıfları (Saha sporcuları ve kuvvetli kişiler) ve ağır ağırlıktaki parantezlerdeki powerlifterler hakkında endişelenmesi gerekmeyen güçlü atletler ile oldukça popüler olduğunu söyleyebilirim. Schroder et. Al (2) Anadrol, serum SHBG'yi (ücretsiz testinize bağlanan ve diğer şeylerin yanı sıra anabolizm için artık yararlı hale getirmeyen Seks Hormon Bağlayıcı Globulin) 54.9 25.8 ve 45 16.2 nmol / l'lik konsantrasyonlarda azaltma kabiliyetine sahip olduğunu gösterdi. 50 ve 100 mg'lık tedavi grupları. Bu, bu ilacı aldığınızda vücudunuzda dolaşan daha özgür bir test olacaktır ve bu açıkça diğer steroidler ile yığılmış bazı sinerji üretecektir. Bu ilacın nispeten kısa bir zaman dilimi içinde elde edilebilecek büyük miktardaki ağırlık ve kuvvet göz önüne alındığında, bunun bir çoğuna sürpriz olmadığından eminim.


Bu bileşiğin bir başka önemli ve çoğu zaman az bilinen özelliği, Oxymetholone'un androjen reseptörüne iyi bağlanmadığıdır (Bağıl Bağlanma Afinitesi = belirlenecek kadar düşük) (3). Temel olarak, bana söylediği şey, bu steroidden çok sayıda reseptör aracılı olmayan etkilerin bulunmasıdır, bu da onu HERHANGİ BİR BULKINMA yığına çok güçlü bir ekleme yapar, çünkü kullandığınız diğer steroidler ile alıcı siteleri için rekabet edemez. . Ayrıca, bir kesim yığını için çok zayıf bir seçim tahmin etmiş olabilirsiniz.

Anadrol Döngüsü


Anadrol Döngüsü nedir? Ne kadar kullanmalısın? Aslında, bu aslında Anadrol 50 ile ilgili en ilginç gerçeklerden biri. Görüyorsunuz, çoğu steroidler, "ne kadar çok kullanırsanız, o kadar çok kazanırsınız" demenin süslü bir yolu olan "doz yanıt eğrisi" dediğimiz şeyi üretirsiniz.


Anadrol, doz yanıt eğrisinin çok hızlı bir şekilde düzleştiği birkaç steroidden biridir. 50 mg Anadrol aldığınızda, çok iyi kazançlar elde edersiniz. 100 mg Anadrol aldığınızda, daha da fazla kazanç elde edersiniz. Bununla birlikte, 100mg / gün'ün kilo alımında 150mg / gün kadar etkili olduğu ancak daha az yan etki oluşturduğu ve daha az toksik olduğu bulunmuştur (4). 50mgs'den 100mg'ye sıçramanın faydaya karşı maliyette kabul edilebilir bir artış oluşturduğunu hissediyorum, ancak dozajlar 100mg'yi aştığında durum böyle değil. Şimdi, birbirleriyle karşılaştırıldığında 50mgs ve 100mg Oxymetholone'un aslında gücü nasıl etkilediğini görelim:


Mukavemetli (%) değişimler plasebo (dolu çubuklar), 50 mg / gün oksimetilen (açık çubuklar) ve 100 mg / gün oksimetilen (gri çubuklar) alan gruplar için gösterilmiştir. Yukarıdaki çubuklar, 1-tekrar maksimum mukavemet testleri için taban çizgiden 12. haftaya nispi değişimi (%) temsil eder. Hata çubukları, ortalamadan 1 SE'yi temsil eder. * Plasebodan anlamlı fark, P <0.05; Wilcoxon testi ile plasebodan anlamlı fark, P <0,02. Ek istatistiksel analizler için metne bakınız.


Gördüğünüz gibi, bu çalışmada, Anadrol 50'nin dozunu ikiye katlamak, test deneklerinin güç kazanımlarını neredeyse ikiye katladı. Şimdi, Oxymetholone'dan vücut kompozisyonundaki değişikliklere baktığımızda (aşağıdaki çizelgede), 100mgs (50mgs grubuna karşılık) alanların daha fazla yağ kaybına ve daha fazla Yağsız Vücut Kitlesine sahip olmasına rağmen, dramatik olmadığını görebiliyoruz. iki grup arasında güç farkları arttıkça:


Vücut kompozisyonundaki değişiklikler, plasebo (dolu çubuklar), günde 50 mg oksimetilen (açık çubuklar) ve günde 100 mg (gri çubuklar) alan gruplar için gösterilmiştir. Çubukların üzerindeki sayılar ortalama mutlak değişiklikleri temsil eder ve hata çubukları 1 SE'dir. Toplam yağsız vücut kütlesi (LBM) ve toplam yağ için, 3 grup arasındaki farklar anlamlıydı (P <0.0001, tek yönlü ANOVA). * Plasebodan önemli farklılıklar, P 0.001.


Her ne kadar, belirli bir ilacın neden bir şey yapıp yapmadığı konusundaki spekülasyonları yapmaya eğilimli olmamam da, bu durumda ben de yapacağım. Anadrol'ün daha yüksek dozlarının yemek yapmayı zorlaştırmak için yeterince iştah bastırma (en azından anekdot olarak) verdiğini tahmin ediyorum. İnsülin direncini ve glukoz intoleransını da arttırabilir (5). Bu, makrobesin emilimini daha verimsiz hale getirme etkisine sahiptir ve dozajın 100mgs / gün'ün üzerine çıktığında kazanımların azaltılmasında da bir faktör olabilir. Ne yazık ki, Anadrol aynı zamanda vücudunuzun doğal hormonal sistemi üzerinde, diğer birçok oral steroid ile eşit, ancak çoğu enjektabl kadar kötü değildir ve pek çok anabolik olduğu için kesinlikle lipid profilinizdeki kadar sert değildir.Anadrol Vücut Geliştirme


(2). İlginç bir yan not olarak, bu bileşik üzerindeki tıbbi literatürün bir kısmı vücut ağırlığının kilogramı başına 1-5 mg'lık bir doz önermektedir. Ortalama vücut geliştirmeci için ne kadar saçma bir dozun ne kadar saçma olduğunu anlamanız için burada bir saniye bekliyorum!


Anadrol Liquiad Anadrol ve diğerleri satın alınır


Bu steroid kapsüller, tabletler (bazı hatta 75mgs!), Sıvı ve hatta kağıt şeklinde karaborsada çok kullanılabilir. Fiyatlar değişebilir ve bu bileşiği satın aldığınız form dahil olmak üzere birçok farklı faktörün göstergesi olabilir (kağıt genellikle en pahalı ve en az sıvı olacak ve yaşadığınız yerde). Her durumda, 50 mg başına 2.50-3.00 $ 'dan fazla ödeme yapmamalısınız.


Anadrol nedir?


(Oxymetholone)
[17 beta-hidroksi-2-hidroksimetilen-17 alfa-metil-5 alfa-androstan-3-on]
Moleküler Ağırlık: 332.482
Moleküler Formül: C 21 H 32 O 3
Erime Noktası: 178-180C
Üretici: Syntex (Aslen)
Yayın Tarihi: 1960
Etkin Doz: 100mgs (optimal)
Aktif yaşam: <16 saat
Algılama Süresi: 8 haftaya kadar
Androjenik: Anabolik Oranı: 45: 320